Didim ve Yöresi Engelliler Derneği’nin (DİYED) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için düzenlediği etkinliğe, Subaşı Ağa Yapı İnşaat firması sponsor oldu.

DİYED’in bu yıl 3 Aralık Engelliler Günü’ne özel etkinlik düzenliyor. Didim’deki bir otelde düzenlenecek etkinliğin sponsorluğunu Didimli iş adamı Cuma Subaşı üstlendi. Didim ve Yöresi Engelliler Derneği binasında düzenlenen basın toplantısına Dernek Başkanı Bedri Altıntaş, iş adamı Cuma Subaşı ile dernek yöneticileri katıldı. Toplantıda konuşan Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, derneğe katkı sağlayan iş adamı Cuma Subaşı’na teşekkürlerini iletti. Altıntaş, “Bizler dernek olarak ‘3 Aralık Engelliler Günü’ ve ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ olmak üzere yılda iki kez etkinlikler düzenliyoruz. Bu zamana kadar 11 yıldır yapılan tüm etkinliklerimizi kendi çabalarımızla düzenledik. Bu yıl 3 Aralık Pazar günü Didim’deki bir otelde gerçekleşecek etkinliğimize Subaşı Ağa Yapı İnşaat firması 300 kişilik yemek organizasyonunun tüm masraflarını üstlenmiştir. Firma sahibi Cuma Subaşı, tüm masrafların karşılanmasının yanında bir engellimize de akülü araç sağlayacağını belirterek, ayrıca bizleri sevindirmiştir. Bu vesileyle kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu sponsorluğun diğer topluma faydalı hizmetlere örnek teşkil etmesini de umuyorum” dedi.

İş adamı Cuma Subaşı ise şunları ekledi: “Hayır yapmak, bu işi yapanlara destek sağlamak ve insanlık namına bu işi yapıyoruz. Amacımız, insanlara faydalı olmak. Biz amelelikten geldik, ancak şuan çok daha iyi durumdayız. Konuyla ilgili başka sponsorluk çalışmalarımız da var. 16 Aralık’ta çocuklar için bir tiyatro etkinliğimiz var. Bu tür girişimlerimiz bundan böyle de imkanlarımız ölçüsünde devam edecektir.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂