M Sancaktepespor’a transfer olan milli tekvandocu Nur Tatar Askari, arkadaşımız Selahattin Ekrekli’ye gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Türk basını tarafından yeterli saygıyı görmediklerinin altını çizen Askari, futbolcuların 10’da 1’i kadar değer görmemelerinden şikayetçi “Ülkemize bir olimpiyat madalyası getirmek herkesin harcı değil. Sadece maddiyat değil, bizim manevi olarak ta desteğe ihtiyacımız var. Sporun daha da büyümesi ve gelişmesi için sponsor desteği şart” dedi.

Türkiye’de spor denilince akla ilk futbol geliyor. Biz futbolcular kadar popüler olmayı beklemiyoruz. Ama gerçekten Türkiye’de olimpik sporcuların daha çok basında, medyada hem sponsorluk hem reklam konusunda desteklenmesi lazım. Biz ülkemiz için o kadar çalışıyoruz o kadar uğraş veriyoruz. Bunu canı gönülden yapıyoruz. Ama karşılığını alamıyoruz.  Genel olarak sponsoru olmaz mı olimpik bir sporcunun? Ben bu konudan şikayetçiyim. İnsanlar bunu nasıl görmez? Ya da insanlar; iki olimpiyatta tarih yazıp da madalya kazanmış bir bayanı ne kadar tanıyor? Ya da ne kadar reklamını yapıyor?”

“Türkiye’de sadece Nur Tatar’ın sayesinde, Servet Tazegül,  tekvando duyuldu. Olimpiyatta tek madalya alan benim ama ‘sponsorum yok’ olimpik sporcuyum ama sponsorum yok. Bir olimpiyat sporcusu kolay yetişmiyor. Çok emek verdim ve ben 3. olimpiyatıma hazırlanıyorum. 2 olimpiyat madalyam olmasına rağmen hala sıkıntı yaşıyorum bizim desteğe ihtiyacımız var. Ama biz bunu göremiyoruz. İnşallah gereken yapılır.” şeklinde ifadeler kullandı.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂