Tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşen ve en önemli çevre hareketlerinden biri olan ‘Dünya Saati Etkinliği’ kapsamında, 6 Nisan Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklar gelecek için kapanacak. Etkinliğin ana sponsoru bu yıl da Panasonic Life Solutions Türkiye oldu.

Sürdürülebilir kalkınmanın insana yatırım ve doğal kaynakların bilinçli kullanımı ile gerçekleşeceğine inanan ve sürdürülebilirliği kurumsal bir değer olarak ele alan Panasonic, son altı yıldır olduğu gibi 2019 Dünya Saati etkinliğini sponsor olarak destekliyor. Tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşen ve en önemli çevre hareketlerinden biri olan ‘Dünya Saati Etkinliği’ kapsamında, 6 Nisan Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklar gelecek için kapanacak.

Panasonic Life Solutions Türkiye Kurumsal Marka Yönetimi Genel Müdürü Aysel Özaltınok: ‘Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve başta iklim değişikliği olmak üzere çevre sorunlarına karşı duyarlı olmak tüm insanlığın ortak sorumluluğudur. İklim değişikliği, gezegenimizi her geçen gün daha çok tehdit eden, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alacağımız sorumlulukların da temelini oluşturan bir kavram. ‘Daha İyi Bir Yaşam, Daha İyi Bir Dünya’ hedefi ile faaliyet gösteren Panasonic Life Solutions Türkiye olarak insan odaklı çözümlerle daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunma vizyonumuzu hayatın her alanına yansıtma çabası içerisindeyiz. Bu yaklaşımımızın ve hayata karşı duyduğumuz sorumluluğun bir yansıması olarak, bu önemli çevre hareketini sponsorluğumuzla destekliyor ve ayrıca 6 Nisan Cumartesi akşamı tüm paydaşlarımızı, ışıklarını 1 saatliğine kapatmaya davet ediyoruz. Elektrik anahtarlarının kapatılması ile hayat bulacak bu kampanyaya verilecek her desteğin, dünyamıza karşı sorumluluklarımızın ve gelecek nesillerin daha yaşanılabilir dünyaya sahip olmasının önemi kapsamında anlamlı bir farkındalık yaratacağına inanıyorum.’ dedi.