16 sporcu ile takvimdeki yarışlara katılan bunun yanı sıra Türkiye’ye yeni bisikletçiler kazandırma misyonunu da üstlenen, bünyesinden Türkiye Şampiyonları ve takım şampiyonlukları çıkaran Pamukkale Gençlik ile NF Kimya arasındaki sponsorluk sözleşmesi törenle imzalandı. Geçen yıl Gökşin Kimya’nın ana sponsorluğunda Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun takviminde yer alan pek çok yarışa katılan ve Denizli’ye önemli dereceler getiren Denizlili bisikletçiler bu yıl beyaz formalarında NF Kimya ismini taşıyacak.

NF Kimya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Akçil: “Bugün ve gelecekte marka farkındalığı ve takip eden süreçte, marka bilinirliği arttırmanın en etkili yolun sponsorluk olduğunun farkındayız. Bisikletçilerimizin elde ettiği başarılara kayıtsız kalmayarak, kulüp isim hakkını da alarak 2020 yılında NF Kimya Yönetim Kurulu olarak destek olma kararı aldık” Yeni sezonda Denizlimiz için yarışacak tüm sporcularımıza başarı diliyorum” dedi.

Pamukkale Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ramazan Erken: “Bisiklet sporuna destek sağlayan, sporcularımıza omuz veren herkese teşekkür ediyorum. NF Kimya ailesine, Cevat Akçil, Mustafa Ali Akyol, Naif Atlas ve Muammer Küçükbaş destekleri için teşekkür ediyorum. Bizleri bu süreçte yalnız bırakmayan il temsilcimiz İsa Dal’a da teşekkür ediyoruz. Yeni sezonda yeni başarılar amaçlıyoruz” dedi.