Bilim Kahramanları Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Senin Dünyan Senin Sınıfın” temalı Robot Yarışması’nda derece elde eden ve Ankara elemelerine Kırşehir’den katılan Vali Mithat Saylam Ortaokulu öğrencilerine PETLAS A.Ş. sponsor oldu.
Vali Mithat Saylam Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mustafa Aygün liderliğinde oluşturulan Kırşehir Ekibi, 21-22 Mart tarihleri arasında İzmir’de yapılacak olan Türkiye finaline Petlas sponsorluğunda gidecek.
Vali Mithat Saylam Ortaokulu Müdür Yardımcısı Fatih İlhan, yarışma öncesi yaptığı açıklamada, ‘’Okulumuz Robot ekibinin uzun süren çalışmaları karşılığını Ankara’da birinci olarak almıştı. Bu başarı sonrası Türkiye Şampiyonasında iyi bir derece alarak Kırşehir’in ismini herkese duyuracağız. Devlet okulu olarak bu yarışmaya maddi imkansızlıklar nedeniyle katılmakta zorlandığımız için Kırşehir’in ve Ülkemizin köklü kuruluşlarından olan Petlas’ ın okulumuza verdiği anlamlı sponsor desteğine teşekkür ederiz” dedi.
Müdür Yardımcısı İlhan, bu yarışma öncesi okula destek veren Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’ya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye ve iş adamı Recep Şanal’a okul yönetimi olarak teşekkür ettiklerini belirtti.