Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği kısa adı “HİÇ” olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri sahiplerini buldu.

Eker Süt Ürünleri ve Gıda San. Tic. A.Ş., “Olymos Regatta” ile Sponsorluk İletişimi dalında ödüle layık görüldü. Eker geçtiğimiz yıl da “Eker BYK Trofesi” ile aynı kategoride ödül almıştı.

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin (BHİD) bu yıl ulusal boyuta taşıyarak üçüncüsünü düzenlediği ve kurumları halkla ilişkiler çalışmaları yapmaya özendirmenin yanı sıra, mesleğin imajını ve itibarını geliştirmek adına kısa adı “HİÇ” olan 3. Halkla İlişkilerÇalışmaları Ödülleri, sahiplerini buldu.

Bu yıl ülke genelinden toplam 37 projenin yarıştığını 3. Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri’nde Eker Süt Ürünleri ve Gıda San. Tic. A.Ş.’nin Bursa’nın adını yat yarışları ile duyurmak ve Mudanya’yı destinasyon merkezi yapmak amacı ile hayata geçirdiği, “Olymos Regatta” ile Sponsorluk İletişimi dalında ödüle layık görüldü.

Eker geçtiğimiz yıl da 7 etaplı “Eker BYK Trofesi” ile yine Sponsorluk İletişimi dalında ödülün sahibi olmuştu.

28 Mayıs 2014, Perşembe akşamı gerçekleşen ödül töreninde, Türkiye’nin ekonomik anlamda dördüncü büyük kenti olan Bursa’nın markalaşan kurum ve kuruluşları tarafından geliştirilen projeler ile Bursa’nın itibarının güçlendirildiğine dikkat çekildi.