Geçtiğimiz günlerde basında yer alan bir haberde Galatasaray‘ın forma reklamı veren araç kiralama şirketi Garenta sponsorluğundan zarar ettiği iddia edilmişti.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“27 Ekim 2015 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü ile Garenta arasında imzalanan anlaşmayla Galatasaray Futbol A Takımı‘nın Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarına sponsor olunmuş; 2015-2016 sezonundan itibaren üç sene için belirlenen 3 milyon euro + KDV sponsorluk bedelinin tamamı Galatasaray Spor Kulübü’ne ödenmiştir. Ek olarak toplam 909.194 euro + KDV değerinde -ağırlıklı olarak futbolculara tahsis edilen- 67 araç, sponsorluk anlaşması dahilinde kulübün kullanımına sunulmuştur. Kulübün araç ihtiyaçları, ana sözleşmeden bağımsız olarak ek protokollerle tarafımızdan desteklemeye devam edilmekte olup; bugün kulüp içerisinde, tüm servis ve bakım hizmetleri tarafımızdan karşılanan toplam 82 Garenta aracı bulunmaktadır.

Spor camiası tarafından yakinen bilindiği üzere Anadolu Grubu, uzun yıllardır ülkemizde spora ve sporcuya destek olmaktadır. Grubun bir parçası olarak biz de, büyük bir gururla gerçekleştirdiğimiz bu sponsorlukta sorumluluklarımızı eksiksiz şekilde yerine getirmekteyiz. Daha fazlasını yapma fırsatımız olduğunda sorumluluk almaktan kaçınmayacağımızı büyük bir gururla belirtiriz. Haberde yer alan asılsız iddialar hem Galatasaray Kulübü’nü hem bizleri derinden üzmüştür.”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂