Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor’un İdari Menajeri Fazlı Ulusal, anlaşmaya vardıkları sponsorun birileri tarafından vazgeçirildiğini iddia etti.

Kulüp binasındaki basın toplantısı düzenleyen Ulusal, kulübe geldiğindeki sürecin zor olduğunu, kulübün mali açıdan iyi incelenmesi gereken bir durumda olduğunu ve bununla ilgili çalışmaları olduğunu söyledi.

“2 milyon TL’lik sponsorluğu geri çektiler”

Sponsor arayışı içerisinde bir sponsor firmasıyla anlaşmaya vardığını ve bu anlaşmanın birileri tarafından iptal ettirildiğini iddia eden Ulusal, “2 milyon değer karşılığında bir sponsordu. Ama sponsorun, Karabüksporla ilgili, zaten ben sponsorla ilgili oturup kendileriyle 2-3 gün toplantı yapıp görüştüm. Bunun neticesinde 2 milyon liraya yakın bir parayı anlaştığımız takdirde ertesi gün kulübe verilecekti. O şirketin Karabükspor ile ilgili, tanıdıklarıyla, iş adamlarıyla, buradaki yetkililerle görüştüğünü bilmiyordum. Kendisini bir iş adamın aradığını, bu kulübe para vermemesini, neden böyle bir işin içine girdiğini, yarın bir gün ’zararı size dokunur’ diye, bu sponsoru bizden geri çektiler. Ben gerçekten çok üzüldüm. Bu iş adamının kim olduğunu bilmiyorum açıkçası. Anlaşmaya vardığımız sponsoru aradıklarını görüştüklerini biliyorum. Yanımda da aradılar ama kimle görüştüğünü bilmiyorum. 2 milyon TL’lik sponsor gelirimiz bu şekilde kabul görmedi” dedi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?