Denizlispor ile Bahçeşehir Koleji arasında 2019-2020 futbol sezonu sonuna kadar geçerli olacak yarım sezonluk stadyum isim sponsorluğu anlaşması imzalandı. Anlaşma rakamı resmi olarak açıklanmasa da bedelin 2 milyon TL’ye yakın bir rakam olduğu konuşuluyor.

Ligde şampiyonluk parolasıyla yoluna devam eden yeşil siyahlılar Denizli Atatürk Stadyumu’nun isim hakkını ‘Bahçeşehir Koleji’ne verdi. Kulüpten yapılan açıklamada, “Takımımızın iç saha maçlarını oynadığı Denizli Atatürk Stadyumu’nun adı bugünden itibaren “Bahçeşehir Koleji Denizli Atatürk Stadyumu” olacak. Anlaşma 2019-2020 sezonu sonuna kadar geçerli olacak” denildi.


Anlaşmanın her iki taraf içinde hayırlı olmasını dileyen Denizli Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Üyesi Ali Arslan, “Denizlispor’un bu şehrin en önemli marka değeri olduğunu düşünüyoruz. Bu anlaşma ile kulübe maddi bir katkıda bulunmak istedik. Okulumuzun ismini taşıyan bu önemli stadyumda Denizlispor’un yeniden süper lige dönmesini diliyoruz” diye konuştu.

Denizlispor ile işbirliği yapmaktan son derece memnun olduklarını belirten Denizli Bahçeşehir Koleji Müdürü Canan Gültekin, “Denizlispor’un yakaladığı bu başarılı ivme bizleri heyecanlandırdı. Yönetimimiz ve futbolcularımız ellerinden geleni yaparak takımı üst sıralara taşıdılar. Bizler de maddi anlamda destek olarak bu başarının perçinlenmesini istedik. Ben inanıyorum ki Denizlispor bu sezon hedefine ulaşarak, gelecek yıl şehrimizi süper ligde temsil edecek” diye konuştu.

Anlaşmanın resmiyet kazanmasının ardından açıklamada bulunan Denizlispor Başkanı Ali Çetin, “Sponsorluk görüşmelerine çok önem veriyoruz. Kulübümüze gelir getirecek her projeyi olumlu bir şekilde karşılayıp, kulübümüz menfaatlerini düşünerek karar veriyoruz. Bu anlaşmanın Denizli Bahçeşehir Koleji’ne ve kulübümüze hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?