Lionel Messi, Socios adlı fan token sitesinin küresel marka elçisi oldu. Reuters’ta yayımlanan bir habere göre, Messi ile site arasında 20 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atıldı. Anlaşmanın süresi ise üç yıl.

Reuters’ın kendisine yakın olduğunu açıkladığı bir kaynak, bu ödeme içerisinde kripto paraların yer almayacağını aktardı. Öte yandan, Messi, geçtiğimiz yıl Barcelona’dan Paris-Saint Germain’e transfer olurken kendisine önemli miktarda Socios tokeni de verilmişti.

Fan tokenleri, taraftarların alım satım yapabilecekleri bir tür kripto varlık olarak tanımlanabilirler. Kulüplerine destek olmak isteyen taraftarlar token satın alırken, bazı konularda karar yetkilerine de sahip olabiliyorlar. The Verge, bu kararların yönetimsel olmasalar da kadro numaralarından takımın marşına kadar taraftarları ilgilendiren pek çok konuda olabileceğinin altını çiziyor.

Socios ile anlaşması hakkında bir açıklama yapan Messi, fanların sağladığı desteğin önemine değindi; “Socios.com’un dünyanın dört bir yanındaki fanlar için daha bağlayıcı ve daha ödüllendirici bir gelecek yaratma misyonuna katılmaktan gurur duyuyorum” dedi.