IKEA, 15.Kırmızı Ödülleri’ne sponsor oldu.

IKEA’nın Pazarlama İletişim Müdürü Özge Çolakoğlu, tüketicilerin günlük yaşamlarındaki iç görülerinden yola çıkıyor, kendilerini bulabilecekleri, hayatlarına kolayca yer verebilecekleri fikirleri yaratıcılıkla birleştirdiklerini dile getirerek, “IKEA markasını deneyimleyen tüketicilerin, iletişimimizi samimi, inandırıcı bulmasının yanı sıra IKEA’nın esprili reklam anlayışıyla da yüzlerde tebessüm yaratmak istiyoruz” dedi.

Yaratıcılığın IKEA’nın temel taşlarından biri olduğundan bahseden Çolakoğlu şöyle devam etti; “IKEA’nın kuruluşundan bu yana hayata geçirdiği yaratıcı çalışmalara pek çok örnek gösterilebilir. Örneğin IKEA, alışılmışın dışında üretim ve tasarım anlayışıyla, farklı mağaza konseptiyle ev dekorasyonu sektöründe pek çok ilke imza atmış bir marka. Markanın doğasındaki yaratıcılık, doğru pazarlama ve reklam stratejileriyle birleşerek iletişim faaliyetlerimizin tümüne yayılıyor. Tercih ettiğimiz tüm yaratıcı işlerde tüketiciyle ortak bir ilgi alanında buluşmayı hedefleyerek, tüketicilerin kalbine dokunmayı önemsiyoruz.

Kırmızı ödül töreninde de yine IKEA’nın esprili reklam anlayışıyla çalışarak, konseptimize uygun keyifli bir ürün montajı aktivitesiyle tüm davetlilere beklenenin dışında farklı bir deneyim yaşatmayı hedefledik. Kullandığımız iletişim tonunun da marka kimliğimizi kuvvetli bir şekilde yansıtmasına dikkat ettik.”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂