İspanyol sigorta markası MAPFRE, önümüzdeki beş yıl için Renault Sport Formula1 takımının ana sponsoru oldu. MAPFRE ile Renault Sport Formula1 Takımı arasında yapılan anlaşmanın önümüzdeki dönemde farklı iş birliklerine ortam hazırlayacağı belirtildi.

Dün akşam Paris’te MAPFRE Başkanı ve CEO’su Antonio Huertas ve Renault Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Carlos Ghosn’in katıldığı toplantıda imzalar atıldı. Bu sözleşme bir spor sponsorluğunun ötesine geçti; MAPFRE Sigorta ve Groupe Renault’nun ortaklaşa otomotiv endüstrisinin geleceğinde sigortacılığın rolü ile ilgili yeni mobilite ve hizmet çözümlerini geliştirecek.

MAPFRE’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Antonio Huertas “Groupe Renault ile yapılan bu anlaşma, MAPFRE markasını ve değerlerini dünya çapında daha fazla tanıtmamıza imkan verecek” vurgusu yaparak, “Formula 1 sadece rekabetçi bir spor organizasyonu değil, aynı zamanda teknolojik gelişimler için bir araştırma ve test zemini. Burada elde edilen bilgi, birikim ve kazanım daha sonra topluma bir bütün olarak yansıtılabilinir. Bu felsefe, geleceğe yönelik stratejik konumumuza mükemmel biçimde uyuyor” şeklinde konuştu.

Renault Sport Racing Başkanı Jérôme Stoll, “Olumlu bir ilk sezonun ardından, MAPFRE’nin gelecek için takıma önemli katkılarda bulunması muhteşem” vurgusunu yaparak, “MAPFRE ile olan ilişkimiz, Formula1’in ve ekibin ulaşabileceği başarıların potansiyelini vurgulamıştır ve bu uzun vadeli ortaklık, Groupe Renault ve MAPFRE’nin birlikte yeni projeler üretmesi için bir fırsattır” dedi.

Paris’teki toplantıda Renault Sport Racing Başkanı Jérôme Stoll, RCI Bank CEO’su Gianluca De Ficchy ve Groupe Renault’daki Üretim ve Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı José Vicente de los Mozos, MAPFRE Başkan Yardımcısı Ignacio Baeza ve Sorumlu Başkan Yardımcısı José Manuel Corral katıldı.

MAPFRE markası Renault Formula1 Takımı’nın her iki aracının burun ve kenarlarında, ayrıca İspanyol sürücüsü Carlos Sainz ve Alman sürücüsü Nico Hülkenberg’in üniformaları ve kaskları üzerinde göze çarpacak şekilde yer alacak.

 

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂