Bu hafta sizin için 11 adet spor ve 11 adet etkinlik, kültür – sanat başlıklarında olmak üzere toplamda 22 tane sponsorluk haberini derledik.

Anasponsor Sponsorluk ve İletişim Danışmanlığı olarak 2018-2019 futbol sezonu için 2018-2019 Spor Toto Süper Lig Sponsorluk İnfografiğini hazırladık.

 

Süper Lig Sponsorluk İnfografiği” çalışmasını 2018-2019 futbol sezonunda da devam ettiriyoruz. İnfografikte; toplam sponsorluk sayısı, sponsor olan farklı kurum sayısı, takımların sponsorluk sayılarının karşılaştırılması, sponsor olan markaların sektörleri, şirket olan kulüp sayısı, isim sponsoru olan takımlar, stadyum isim sponsoru olan takımlar ve takımların mevcut sponsorları hakkında detaylı bilgi yer almaktadır.

Spor

 • Siesta, Avrupa’nın en prestijli basketbol organizasyonu Turkish Airlines EuroLeague’in Global Sponsoru oldu.

 

 • Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği, 2018-2019 sezonunda sponsor bulunamadığı için Tahincioğlu Basketbol Ligi’nde yer almayacağını açıkladı.

 

 • Takımın 20 yıldır isim sponsoru olan Yaşar Holding‘le sponsorluk sözleşmesini yenileyen Karşıyaka, sezon öncesi oyunculara maaş ödemelerini de yaptı ve transfer yasağını kaldırdı.

 

 • Boydak Holding, Kayserispor‘dan sonra Kayseri Basketbol‘a da sahip çıkarak isim sponsorluğu anlaşması imzaladı. Takımın yeni ismi Bellona Kayseri Basketbol Kulübü oldu.

 

 • Euroleague, Lottery.com ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı. Lottery.com’un logosu anlaşma boyunda EuroLeague ve EuroCup’ta saha içi ve salonlarda yer alacak.

 

 • Sigorta sektörüne yönelik Türkiye’nin ilk ve tek futbol etkinliği, Türkiye Sigorta Birliği’nin desteği ile sektörü bir araya getirmeye devam ediyor. Antalya Kremlin Palace Otel’de 12-15 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek ligin resmi adı yine “TSB Sigorta Sektör Ligiolacak.

 

 • 28-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilen Dünya Okçuluk Şampiyonası finallerine, şampiyonanın resmi sponsoru Hyundai damga vurdu.

 

 • Dijital Harçlık uygulaması Manibux, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne katılmaya hak kazanan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’ne sponsor oldu.

 

 • Satranç sporuna olan katkılarını büyüterek yeni adımlar atan GÜRİŞ Holding, 26 Ekim – 06 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2018 Türkiye Satranç Şampiyonası’nın hem ana sponsorluğunu hem de Antalya Kemer bölgesindeki beş yıldızlı oteli Mirage Park Resort ile de Türkiye Satranç Şampiyonası’nın konaklama sponsorluğunu üstlendi.

 • Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’un sponsorluğunda gerçekleştirilen Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonası Kadınlar Kategorisi’nde, Güney Afrikalı yüzücü ve aynı zamanda yan flüt sanatçısı Carina Bruwer birinci oldu.

 

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın destekleriyle Burulaş‘ın ulaşım sponsorluğunda Eker tarafından 5’incisi düzenlenen “Eker I Run Yol Koşusu” bu yıl 7 Ekim Pazar günü gerçekleşti.

 

Kültür-Sanat / Etkinlik

 • Metro‘nun ana sponsor olarak yer aldığı, Öztiryakiler, Birlikte Güzel, Çimstone, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ford, Pınar, Şölen Çikolata, Şekerbank gibi kurumlar ve markaların desteklediği, İzmir GastroFest’in ulaşım sponsorluğunu Türk Hava Yolları üstleniyor.

 

 • Türkiye Zeka Vakfı ve ODTÜ Eğitim Fakültesi iş birliği ile Turkcell, Türk Hava Yolları ve Uğur Okulları ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 6. Zeka ve Yetenek Kongresi 29-30 Eylül tarihlerinde; Ankara’da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

 

 • 6. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi’nde geçtiğimiz yıllarda da düzenlenen fotoğraf yarışması bu yıl Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Çevre ve Arı Koruma Derneği sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

 

 • Üstad Necip Fazıl Kısakürek‘in manevi ve kültürel mirasını yaşatmak amacıyla Star Gazetesi sponsorluğunda düzenlenen Necip Fazıl 2018 yılı ödüllerini kazananların isimleri açıklandı. Şiir dalında ödüle layık görülen isim Arif Ay oldu.

 

 • “Bize Her Gün Festival” diyerek yola çıkan Başka Sinema, 5. yılında kendi festivalini düzenliyor. Festival, Kariyo & Ababay Vakfı ana sponsorluğunda 5-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

 • Uluslararası Resort Turizm Kongresi, 28-29 Kasım tarihleri arasında “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” başlığı altında Denizbank ana sponsorluğunda Antalya’da gerçekleşecek.

 

 • Mimarlık Haftası etkinlikleri Pimapen ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

 

 • Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 18 – 19 Ekim’de aileler ve eğitimcilerle buluşuyor.

 

 • Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) sponsorluğunda çekilen “Kısmet” adlı kısa film, Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli bağımsız film festivallerinden biri olarak gösterilen Tallgrass Film Festivali’nde yarışacak.

 

 • 3. İzmir Kahve Festivali, 12,13,14 Ekim 2018 tarihlerinde İzmir Arena’da Pınar ana sponsorluğunda düzenlenecek.

 

 • Mercedes-Benz Türk, 3-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen “Road2Tunnel3. Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nın “Resmi Otomotiv Sponsoru” oldu.

 

Bu haberleri hemen aşağıdaki butonları kullanarak sosyal medyanızda paylaşabilir, arkadaşlarınızın da haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Ayda sadece 1 kez mail attığımız, sizi sıkmadığımız mail bültenimize kayıt olarak ücretsiz sunduğumuz sponsorluk bilgi içeriklerine ve ebooklara ulaşabilirsiniz. Mail bülteni nerede mi? Merak etmeyin o sizi bulacaktır. 🙂