Bellona, bu sezon adını AGÜ Spor Kulübü’den Kayseri Basketbol’a çeviren Sarı-kırmızılı kulübe 3.5 yıllığına isim sponsoru oldu. Takımın yeni ismi “Bellona Kayseri Basketbol Kulübü” oldu. Sponsorluk bedeli üç yıl için 3 milyon 750 bin TL oldu.

Sponsorluk için düzenlenen imza törenine Boydak Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Kulüp Başkanı Ömer Yağmur, Bellona Genel Müdürü Mustafa Karamemiş, kulüp yöneticileri, antrenör Ayhan Avcı, basketbolcular ve medya mensupları katıldı.

Kulüp başkanı Ömer Yağmur, Boydak Holding’in kendilerine yaptığı katkıya teşekkür ederek, ligde ilk 5 içinde olacaklarını, Avrupa kupalarında ise finale kadar gitmeyi hesapladıklarını söyledi.

Boydak Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin de, “Kayseri’nin en büyük firması ve bu topraklardan yükselmiş bir kuruluş olarak bu şehrin yükselen değerlerine katkıda bulunmak boynumuzun borcudur. Bellona firmamızla da bu sorumluluğu yerine getiriyoruz. 4 bin 600 seyirciyle maç yapan, kaba bir deyimle bir futbol takımı kadar seyirci toplayan Kayseri kadın basketbol takımına bir anlamda sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?