Galatasaray ile online ikinci el otomobil alım satım platformu ikinciyeni.com arasında forma sırt sponsorluk anlaşması yapıldı. Anlaşma 1 yıllık ve 5 milyon TL değerinde.

Anlaşmanın imza törenine 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri İlber Aydemir, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik, Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak ile Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Özgür Maraş katıldı.

İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, anlaşmanın detayları ile ilgili olarak “Sponsor kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Biz geçen sene de olduğu gibi bu sene de Garenta ile devam ediyoruz. Ekonomik şartlarda iyi bir anlaşma olduğunu düşünüyorum. Garenta’ya başta Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdürü ve Yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 74 tane arabayı bizim hizmetimize veriyorlar. 1 yıllık bir anlaşmadır bu. Hiç kimse bu dönemlerde bu sponsorluk anlaşmalarına yanaşmıyor. 2 milyon TL alacağız ve 74 tane araba bize verilecek. Paket olarak 5 milyon TL’lik bir sponsorluk anlaşması” dedi.

Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Özgür Maraş ise “Anadolu Grubu, Türk otomotiv sektörünün en eski şirketlerinden biri olsa da yenilikçi iş modelleri ile müşteriye fayda yaratmayı hedefliyoruz. Şu an sektörün en önemli oyuncularından birisiyiz. Bugün ikinciyeni.com; online satış sistemleri, bağımsız ekspertizi ve lojistik hizmeti ile 250 bin aşkın üyesine hizmet vermektedir. Türkiye’nin dijital dönüşümün öncüsü olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Galatasaray ile önemli bir işbirliği daha gerçekleştiriyoruz. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağız. Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kuruluna, Sayın Abdurrahim Albayrak’a ve bu anlaşmanın gerçekleşmesini sağlayan Kerem ve Orkun’a teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Özgür Maraş, anlaşma detaylarıyla ilgili olarak daKulübümüze 74 tane araç verdik. Bu araçların içinde her segmentten araç var. İki tane minibüs tahsis ettik. 2 milyon lira yıllık ödeme yapıyoruz. Bu araçların bütün servislerini, bakımını üstlenmiş durumdayız. Kulübün ulaşım sponsoruyuz, ulaşım ihtiyaçlarını karşılıyoruz bilgisini verdi.

Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak da imza töreninde yaptığı konuşmada “Şartlar zor olsa da biz Anadolu Grubu olarak yaptığımız her işe uzun vadeli bakıyoruz. Garenta’nın bugün geldiği yerde Galatasaray’ın çok büyük hakkı var. ikinciyeni.com da sıçrama yapması gereken bir marka. Galatasaray da gereken yaklaşımı gösterdi. Biz kendi açımızdan bu anlaşmanın gayet makul ve iyi zamanlı yapıldığını düşünüyoruz. Otomotiv pazarında geçen yıla göre ikinci yarıda, yarı yarıya bir daralma bekliyoruz. Bunun da satışları baskılayacağını düşünüyorum. Uzun vadede trendin bu şekilde devam etmeyeceğini düşünüyoruz ve umuyoruz. Yeni otomobil fiyatlarının arttığı durumda ikinci el pazarı daha hareketli olur” açıklamasını yaptı.

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak anlaşmanın imza töreninde gündeme dair sorulara da yanıt verdi. “Sponsorluklarla ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. En kısa zamanda yine karşınızda olacağımızı düşünüyorum. Galatasaray markası dünyanın her tarafında vardır. Her tarafta izlenen, takip edilen bir marka Galatasaray. Mutlaka sponsorluk anlaşmalarımız olacak” sözleriyle sponsorluk anlaşmaları için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünün vurgusunu yaptı.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?