Liverpool FC, yeni bir küresel sponsor ve resmi lastik ortaklığına imza attı. Kulüp, 2009 yılında başlayan ve 2016/17 sezonunun sonunda yapılan Maxxis ile anlaşmasının bitmesinin ardından, Falken Lastik ile çok yıllık bir işbirliği gerçekleştirdi.

Falken Lastik Avrupa yönetimi açıklamasında “Ortaklık, iki markanın Falken’in kilit küresel pazarlarında daha fazla büyüme fırsatları açarken taraftar ve hayranları, Falken müşterileri için benzersiz bir deneyim yaratması için birlikte çalıştıklarını göreceksiniz” dedi. “Liverpool FC’nin dünya standartlarındaki cazibesini kullanarak,iş ortaklığın kalbine Kulüp taraftarlarının tutkusunu koyan Falken, taraftar ve Liverpool hayranlarına aktiviteleri yaşatacak girişimler yaratacak. Falken, dijital ve sosyal medya desteği, adım adım LED markalaşma, stadyum markalaşma ve Liverpool FC oyuncularına ve efsanelerine erişim de dahil olmak üzere bir dizi pazarlama ve tanıtım hakkından yararlanacak. ”

Ortaklıkla ilgili olarak, Liverpool Football Club’daki ticari başkan ve genel müdür yardımcısı Billy Hogan: “Falken ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz ve Falken markasının LFC ailesine küresel ortak olarak katılmasından memnuniyet duyuyoruz. Falken kulüple büyük bir sinerjiye sahiptir ve tutum ve performans açısından değerlerimizi paylaşır. Bu ortaklık üzerinde birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Falken Tyre Europe COO’su Markus Bögner, “Liverpool FC gibi prestijli bir futbol kulübüyle ortak olmaktan çok memnunuz. Hepimiz heyecan verici bir gelecek olduğuna inanıyoruz ve müşterilerimizi ödüllendirmek ve tanımak için birlikte çalışmayı , ticaret ve perakende ortaklarımız da dahil olmak üzere tüm kanallarda daha fazla Liverpool hayranlarıyla bağlantı kurmayı umuyoruz. Bu ortaklık, entegre futbol stratejimizin bir başka kilometre taşını oluşturuyor. Özünde sponsorluk, stadyum içi markalaşma, bayiler için kaliteli zaman ve tecrübe kombinasyonu ve aynı zamanda Avrupa’daki anahtar pazarlarımızda Falken reklamcılığı için futbol TV yayınını kapsayan bir kombinasyon etrafında inşa edilmiştir. ”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?