28-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilen Dünya Okçuluk Şampiyonası finallerine, şampiyonanın resmi sponsoru Hyundai damga vurdu.

Not: Bu haber Yasir Baba imzalıdır. Orjinal halini görmek için tıklayabilirsiniz.

Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen ve 2016 yılından itibaren Hyundai’in isim sponsoru olduğu Dünya Okçuluk Şampiyonası 2018’in finali Samsun’da Batı Park tören alanında gerçekleştirildi. 28-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonaya dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok sporcu katıldı.

HYUNDAİ TÜRKİYE SATIŞ DİREKTÖRÜ OH, SAMSUN’DA

Hyundai sponsorluğunda gerçekleştirilen şampiyona esnasında markanın özel tanıtımı ve test sürüşü gibi aktiviteleri yapıldı. Hyundai Assan Türkiye Satış Direktörü Mr Jaewook Oh ve Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, Dünya Okçuluk Şampiyonası finalleri için Samsun’a geldi. Jeawook Oh ve Önder Göker, finallerde yarışan Türk ve Güney Kore Milli Takımlarına moral ziyaretinde bulundu.

TURNUVA, 2016 YILINDAN BERİ HYUNDAİ SPONSORLUĞUNDA

Samsun’da düzenlenen organizasyon hakkında açıklama yapan Hyundai Kamer Otomotiv İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Müdürü Oğuz Kolbaşı, “Hyundai Motor Company olarak dünya çapında sporu ve sporsal aktiviteleri destekleyen bir markayız. Okçuluk da bu alanlardan birisidir. Dünya Okçuluk Şampiyonası 2016 yılından itibaren Hyundai’nin resmi isim sponsorluğu ile destek verdiği, dünyanın okçuluk sporu alanında en büyük örgütü olan Dünya Okçuluk Federasyonu’nun düzenlediği bir organizasyon. Dünya Okçuluk Şampiyonası 2018 yılında final ayağını da Samsun’da gerçekleştirdi. Turnuvada finalde yarışmaya hak kazanan tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz. Ayrıca Hyundai Türkiye olarak turnuva finalinde üstün başarı sergileyen Türk ekibini de kutluyor, başarılarının önümüzdeki yıllarda artarak devamının geleceğine inanıyoruz” dedi.

HYUNDAİ SPORUN HER DALINDA DESTEK VERİYOR

Hyundai’ın birçok spor dalına destek verdiğini belirten Oğuz Kolbaşı, “Motor sporları ve futbol başta olmak üzere sporun pek çok dalında dünya çapında faaliyetler gösteren bir markayız. 2022’ye kadar FIFA Dünya Kupası ve Avrupa Kupası ana sponsorluğumuzun devam etmesinin yanında, bu yıl Avrupa’nın büyük takımlarından Chelsea, Roma, Valencia, Hertha Berlin gibi futbol kulüpleri ile sponsorluk anlaşmalarımız devam etmektedir. Bu sponsorluklarda öncelikli amacımız spora ve sporcuya destek vermek ve sporseverler ile duygusal bir bağ oluşturmaktır” diye konuştu.

EV SAHİBİ TÜRKİYE DAMGA VURDU

Batı Park Açık Hava Okçuluk Sahası’ndaki organizasyona 6’sı Türk olmak üzere toplam 32 sporcu katıldı. Finallerde Türkiye’yi Samsun Okçuluk Spor Kulübü Sporcusu Fatih Bozlar, Mete Gazoz, Yasemin Ecem Anagöz, Yeşim Bostan, Demir Elmaağaçlı ve Gizem Elmaağaçlı temsil ediyor. Makaralı Yay Karışık Takımda Yeşim Bostan ve Demir Elmaağaçlı finalde Hindistan’ı 159-152 yenerek 159 puan ile Avrupa rekoru kırarak altın madalya kazandı.

 

Bu haberi paylaamak ister misiniz?