Gillette Gibi gaming takımını kuran ve bu takımla Türkiye’nin en kapsamlı gaming fuarlarından Gaming Istanbul etkinliği sponsorlarından biri olan Gillette, şimdi de yaklaşık 2 milyon kişi arasında PlayStation konsolunda en iyi 64 oyuncu arasına giren “Isopowerr”a sponsor oluyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sporun en büyük destekçilerinden biri olan ve gençlerin sporla iç içe, sağlık ve özgüvenle büyümelerine önem veren Gillette, farklı spor dallarını yanı sıra Türkiye’de giderek yaygınlaşan esporu da destekliyor.

Isopowerr“, 28 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenecek olan uluslararası FIFA e-Dünya Kupası playoff’larında P&G’nin lider erkek bakım markası Gillette sponsorluğunda yarışacak. Turnuva, EA Sports YouTube ve Twitch kanallarından da canlı olarak yayınlanacak.

Başarılı grafiğiyle dikkat çeken İsmail Can Yerinde, kasım ayında düzenlenen ESL Türkiye Şampiyonası’nda kupayı kazandıktan sonra Mayıs ayında düzenlenen ve Türkiye dışında Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan’dan esporcuların katıldığı Balkan Turnuvası’nda da şampiyon oldu. Amsterdam’daki playofflara Balkan Şampiyonu sıfatıyla katılacak olan İsmail’in hedefi ilk 16’ya girip finallere kalmak. 1998 doğumlu olan İsmail, Playoff turunda şampiyon olması halinde yaklaşık 30 bin dolar ödülün de sahibi olacak.

FIFA, bu yıl yeni formatında sırasıyla Barcelona ve Manchester’da ön elemeler ile Paris’te Kulüpler Şampiyonası düzenledi. Finallerden önceki son ayak olan Playofflar ise Amsterdam’da düzenleniyor. FIFA e-Dünya Kupası finalleri ise Ağustos ayında gerçekleşecek.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂