Tekstil, sağlık, perakende ve hızlı servis restoranlar alanlarındaki yatırımlarıyla 70 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Turgut Aydın Holding bünyesinde faaliyet gösteren yerli pizza markası PizzaLazza, 2022 yılı boyunca milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz’ın ana sponsoru oldu.

14 yıllık profesyonel kariyerine sayısız başarıların yanı sıra 6 Türkiye Şampiyonluğu ve Doğu Avrupa 600cc SBKS Şampiyonluğu sığdırmayı başaran milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 yılında PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefiyle yarışacak.

PizzaLazza Ticari Pazarlama Müdürü Erinç Aksoy: “Başarılarını takdirle izlediğimiz Furkan Eryılmaz, PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Türkiye Pist Şampiyonası’nda 600 cc A ve TMF GP gruplarında yarışmanın yanı sıra, BMU Avrupa SSP 600 A Şampiyonası’nda da yer alacak. Türkiye’de şampiyonluk yolunda olmak ve ülkemize yeni bir Avrupa Şampiyonluğu kazandırma hedefi, bizlere büyük heyecan veriyor.”

Furkan Yılmaz: “PizzaLazza sevdiğim ve yerli olmasından gurur duyduğum bir marka. Türkiye’nin bu değerli markasının ana sponsorluğunda yarışacak olmaktan çok mutlu ve heyecanlıyım. Sponsorumu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım.” 

Balkan Motosiklet Birliği (BMU) tarafından düzenlenen Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nı 2013 yılında şampiyon olarak noktalayan Furkan Eryılmaz’ın, 2022 yılında bu şampiyonadaki ilk yarışı, 21 – 22 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan’da olacak. Furkan Eryılmaz’ın TMF Türkiye Pist Şampiyonası’ndaki ilk yarışı ise 28-29 Mayıs tarihlerinde olacak. Beş ayak üzerinden planlanan şampiyonanın tüm yarışları, İzmir’de gerçekleşecek.

2022’de PizzaLazza sponsorluğunda Türkiye ve Avrupa’da şampiyonluk hedefleyen Furkan Eryılmaz’ın yarış programı:
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Balkan Motosiklet Birliği (BMU)
Türkiye Pist Şampiyonası Doğu Avrupa Pist Şampiyonası

28 – 29 Mayıs / İzmir 21 – 22 Mayıs / Sırbistan
25 – 26 Haziran / İzmir 18 – 19 Haziran / Yunanistan
06 – 07 Ağustos / İzmir 27 – 28 Ağustos / Hırvatistan
10 – 11 Eylül / İzmir 3 – 4 Eylül / Bulgaristan
15 – 16 Ekim / İzmir 24 – 25 Eylül / Sırbistan
22 – 23 Ekim / Yunanistan