Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde mâli yükümlülüklerini yerine getirmeyen Galatasaray’a UEFA’dan ceza gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Şubat ayında yapılacak savunmada, UEFA’nın önüne en azından cezanın boyutunun azaltılması için geçerli projeler koyması gereken Galatasaray için farklı iddialar ortaya atılıyor.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında“Zararı aşağıya çekmek için bir dizi önlem paketi hazırladık” demişti.
Bugün gazetesi, bu önlem paketinin içerisinde Florya Metin Oktay Tesisleri için isim sponsoru bulunması fikrinin de olduğunu öne sürdü. İsim hakkı karşılığında alınacak sıcak paranın UEFA önünde koz olarak kullanılması planlanıyor.
Cumhuriyet gazetesi ise Galatasaray’ın Mecidiyeköy’deki inşaatın dışında yeni bir otel projesi daha olduğunu, bu otelin 2004 yılına kadar kulüp merkezi olarak hizmet veren Beyoğlu’ndaki Hasnun Galip Binası’nın yerine yapılmasının planlandığını iddia etti.

UZUN VADEDE KONUT PROJESİ

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in, bu projeye sponsor olacak şirketlerden ne kadar ücret alınması konusunda fikir alışverişinde bulunduğu öğrenildi. Özbek’in kısa bir süre içinde bu konu ile ilgili net bir karar vereceği belirtildi. Yönetimin uzun vadede Florya Metin Oktay Tesisleri’ni Riva’ya taşımayı planlıyor. Florya’nın tapusu tamamen alınarak bu araziye konut inşaatı yapılması hedefleniyor.

İrfan Aktar (Divan Kurulu Başkanı)

Florya Metin Oktay Tesisleri’ne sponsor alınması konusunda tek yetki Galatasaray yönetimine aittir. Bu karar tamamen yönetim tarafından alınır. Yani tüm yetki Dursun Özbek ve yönetiminindir.

Hayri Kozak (Divan Kurulu Üyesi)

Metin Oktay, Galatasaray için önemli bir isim. Camia ve taraftar çok seviyor. Metin Oktay isminin Florya Tesisleri’nden kalkması o kadar kolay değil. Bu ismin Önüne sponsor alırlar mı? Onu bilemem.

Mustafa Cengiz (Divan Kurulu Üyesi)

Florya G.Saray için önemli bir gelir kaynağı olabilir. Sarı-Kırmızlı yönetim forma sponsoru gibi Florya’nın isim hakkını da değerinin altında verecekse bu işe hiç girmesin. Gelecek adına yanlış bir karar vermemeliler.

Bu haberde Webaslan ve Sporalemi sitelerinden faydalanılmıştır.

 

Paylaş Galatasaraylı dostum, paylaş 🙂