UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi otomotiv sponsoru Nissan, başarılı geçen sponsorluğun ilk yılının ardından işbirliğini önümüzdeki üç sezonu kapsayacak şekilde 2017/18 sezonuna kadar küresel ölçekte uzattı.

Japon otomobil devi Nissan, UEFA Şampiyonlar Ligi ile olan işbirliğini 2017/2018 yılına kadar uzattı. Naklen maç yayını da olmak üzere aralarında Brezilya, Çin, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de olduğu 40’tan fazla ülkede Nissan’ın bu büyük sponsorluk aşamasının etkileri görülecek.

Avrupa’nın en prestijli futbol organizasyonu ile gerçekleştirilen işbirliğinin merkezinde yine taraftarlar olacak. İçinde bulunduğumuz sezon itibariyle Nissan’ın sunacağı ayrıcalıkların arasında Avrupa genelinde bin 300’den fazla çocuğun Şampiyonlar Ligi bayrağı taşıyıcısı olabilme fırsatı da yer alıyor. Bu aktiviteyle çocuklar hem Şampiyonlar Ligi’nin bir parçası olarak bu büyük heyecanı tadacak, hem de futbol kahramanlarını yakından görme fırsatı yakalayacak.

Nissan’ın pazarlama ve marka stratejisinden sorumlu başkan yardımcısı olan Roel de Vries, sponsorlukla ilgili olarak, “Bu sponsorlukta en başından beri amacımız futbol meraklılarına UEFA Şampiyonlar Ligi’nde heyecanlı ve tutkulu bir tecrübe yaşatmak oldu. Tüm iş planımızı inovasyon üzerine kuran bir marka olarak, UEFA Şampiyonlar Ligi’yle giriştiğimiz işbirliğinde sezon boyunca daha fazla kişinin markamızla etkileşimde olmasını sağlayacağız. Marka elçilerimiz, çeşitli aktivitelerimiz ve çocuklara yönelik Şampiyonlar Ligi bayrağı taşıyıcısı olma fırsatıyla, futbolseverlere dünyanın en önemli ve prestijli spor organizasyonlarından birini deneyimleme şansı sunuyoruz.

Sponsorluk kapsamında hayata geçecek Haftanın Golü uygulamasıyla dünya çapında futbolseverlerin organizasyonla olan etkileşimi arttırılacak. Haftanın Golü’nde futbolseverler her maç haftasında en beğendikleri golleri oylayarak çeşitli hediyeler kazanma şansı yakalayacak.

Nissan, 2015-16 sezonunda da Andres Iniesta, Thiago Silva, Yaya Toure ve Max Meyer’den oluşan resmi Nissan UEFA Şampiyonlar Ligi elçileriyle olan işbirliğini sürdürmeye devam ediyor. Bu işbirliği çerçevesinde elçiler yıl boyunca Nissan TV’de ve basılı reklam çalışmalarında yer alıp özel aktivitelere de katılım gösterecek.