Oyuncular tarafından oyuncular için kurulan ve oyuncular için üreten ekipman ve çevre birimleri üreticisi SteelSeries, Türkiye’de kurulan ilk espor takımlarından Dark Passage ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

SteelSeries, ülkemizde ve globalde düzenlenen turnuvaların sponsoru olmanın yanında, organizasyonunu da üstlendiği turnuvalarla gençlerin ve esporun gelişimine destek oluyor. Ayrıca dünyaca sevilen ve büyük başarılara imza atmış birçok takıma sponsorluk yapıyor. Bu sebeple de 2001 yılından bu yana espor dünyasının profesyonelleri diğer tüm markalardan daha çok ödülü SteelSeries kullanırken kazandı. En iyiler için en iyi ekipmanı üretmek üzere çalışan SteelSeries’in bugüne dek desteklediği espor takımları arasında Fnatic, Virtus.Pro, Natus Vincere (NAVI) gibi dünya devleri yer alıyor.

SteelSeries; League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Dota 2, Fortnite ve Player Unknown’s Battle Grounds gibi oyun dünyasının popüler ve prestijli oyunların profesyonel liglerinde yarışan birçok farklı takımın aktif sponsoru. Conter Strike: Global Offensive turnuvalarında başarı üzerine başarı yakalayan Faze Clan, Dota 2’de zafere doymayan Team OG ve League of Legends’da vadiye hükmeden FunPlus Phoenix gibi global başarıların sahibi takımların da aktif sponsorluğunu SteelSeries üstleniyor.