Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı ile Beko arasında 2.5 yıllık isim ve göğüs sponsorluğu anlaşması imzalandı. Takımın adı bundan sonra Fenerbahçe Beko olarak anılacak. Sponsorluk bedeli açıklanmadı.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Asbaşkan Semih Özsoy, Beko CEO’su Hakan Bulgurlu, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, sarı-lacivertli basketbolcular ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törende konuşma yapan Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Semih Özsoy: “Eminin bizim olduğu kadar Beko içinde gurur verici bir gün olsa gerek. Dolayısıyla sporun her bölümünde olan Beko’nun bizimle de birlikte yola çıkması mutluluk verici. Ayrı bölüm ve sektörlerde olmamıza rağmen çok daha ortak noktamız olduğunu gördük. Bunlardan bir tanesi Dünya’da bilinirlilik. Öncelikle bu sponsorluğu bu dönemde destek olarak verdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Global ekonomik krizde ülkemizin de kısmen etkilendiği bir dönemde sponsorların bütçe kısıtlamalarına giderken bize kayıtsız şartsız destek olmaları unutulmayacak. Bizim için çok anlamlı bir destek. Fenerbahçemizin bir özelliği de bu sponsorlukları maddi bir destek olarak değil başarı yolunda verilen mücadelede takım arkadaşı olarak görmektir. Geçmişte bütün sponsorlarımızla sponsorluğun ötesinde bir arkadaş gibi hareket etmeleri hem sponsor anlamında hem de katılımcılar anlamında artı olarak geri döndü. Son dört yılda Final Four’da olmamız ve Euroleague’i Türkiye’ye getirmemiz bunlar arasında en büyük etkilerden biri. ’Eat Like A Pro’ projesi de Fenerbahçe ile bir değer kazanacaktır. Türkiye’de genç nüfus çok sayıda ve bunların obezite anlamında bilinçlendirilmesi çok daha kolay olacaktır. Bununla birlikte Fenerbahçemizin en büyük özelliği kazanırken kazandırmaktır. Bunun en güzel örneklerini geçmiş sponsorluklarda yaşamıştık. Bu birlikteliğin iki camiaya da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

SEMİH ÖZSOY: “SPONSORLUK ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Sponsorluk çalışmalarının da sürdüğünü belirten Özsoy, “Ana sponsorluk olmasa bile bazı sponsorluklarımız oldu. Koç grubu her zaman olduğu gibi bu dönemde arkamızda. Gönül isterdi ki herkes olsun. Ama çalışanlar sabah akşam bu işe mesai harcıyor. Sponsorluk 2.5 yıllık. Umudumuz daha da uzun yıllar devam etmesi. Bütçe ile ilgili şu an açıklama yapmak doğru olmaz. Fenerbahçe’nin ihtiyaçları her zaman yüksektir. Bu şartlarda yapılacak en iyi sponsorluk diyebiliriz şeklinde konuştu.

HAKAN BULGURLU: “İKİ MARKA ÇOK KÖKLÜ VE ORTAK DEĞERE SAHİP”

Beko ve Fenerbahçe markasının çok köklü ve ortak bir değere sahip olduğunu belirten Beko CEO’su Hakan Bulgurlu: “Bugün Fenerbahçe ile isim ortaklığını anons ediyoruz. Bizim için son derece önemli bir gün. Bu iki marka çok köklü bir marka ve birçok ortak değere sahip. Bunlardan bazıları takım oyunu, sosyal fayda sağlama, zirveye oynama bunların bazıları. Bu iki markanın ortaklığı korkunç bir sinerji ortaya çıkaracak. Uzun yıllar basketbol sponsorluğu yapmış bir markayız. Türkiye ve Avrupa liglerinde sponsorluk yaptık. Biz bu isim sponsorluğuyla basketbola geri döndük. Birlikte hem Beko markasını hem de Fenerbahçe markasına sinerji getireceğine inanıyorum. Dünyadaki birçok nüfusun çoğu ya obez ya da fazla kilolu. Burada hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Obeziteye karşı en büyük çözüm fiziksel aktivite. Gençler için biz önemli bir görev üstleniyoruz. Ben bu süreçte bize yardımcı olan Fenerbahçe yönetimine teşekkür etmek istiyorum. Birlikte çok keyifli işlere imza atacağız” diye belirtti.

 

İmza töreninin sonunda Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Beko CEO’su Hakan Bulgurlu, Fenerbahçe Asbaşkanı Semih Özsoy, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic ve kaptan Melih Mahmutoğlu Fenerbahçe formasını imzaladı ve toplu fotoğraf çektirdi.