Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, Bahçeşehir Koleji ile 1.5 yıllık stadyum isim sponsorluğu anlaşması imzaladı. Stadyumun yeni ismi Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu oldu.

 

Sivas Valisi Salih Ayhan: “Bahçeşehir Koleji, Türk eğitim sistemine yeni bir soluk getiren, yeni bir paradigma kazandıran eğitim kuruluşu. Dolayısıyla eğitimde yük alan bu kurumumuzu öncelikle tebrik ediyorum. Bahçeşehir Koleji’nin bundan sonra da Sivasspor’a destekleri olacaktır. Dolayısıyla bu eğitim yönünün sportif ve sempatik tarafı takdire şayandır. Sponsorluk anlaşması çok güzel ve isabetli oldu. Karar veren ve destek verenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz: “Özellikle ekonomide topyekun mücadelenin yapıldığı bu dönemde Bahçeşehir Koleji’ne spora verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. Burada söylemek istediğimiz önemli bir konu da Ziraat Türkiye Kupası finali stadımızda yapılacak. Stadımızın birtakım eksiklikleri söz konusu, bu iş birliğiyle Türkiye ve Sivas’a layık bir Ziraat Kupası finali oynatmayı düşünüyoruz. Burada da Bahçeşehir Koleji’nin desteklerini bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bu stat, Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinasyonunda TOKİ tarafından oluşturuldu. Bu eserle Sivas’a çok önemli bir katkıda bulunuldu. Bahçeşehir Kolejleriyle bundan sonra anılması da bize ayrıca gurur veriyor.” dedi.

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel: “2018-2019 eğitim-öğretim döneminde 53 farklı ilde 153 yerleşkede yaklaşık 75 bin öğrenciye eğitim hizmeti veriyor. Belki de bizi diğer kurumlardan ayıran özelliğimiz, spor ve sanatı eğitimden ayrılmaz olarak görüyoruz. Hatta bunları birbirinin bileşeni olarak görüyoruz. Kampüs açtığımız illerin tüm değerlerini sahiplenmeye çalışıyoruz. Sivasspor da herkesin malumu Sivas’ın en büyük değerlerinden biri. Bu anlamda da Sivasspor’u gerek sportif başarılarında olsun gerek kurumsallaşma ve gerekse finansal anlamda olsun buralara kadar taşıyan başta başkanımız olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerini kutluyorum. Sivas’ta herkesin, her gencin, her kesimden kitlenin Sivasspor’u sahiplenmesini sağladı. Dolayısıyla da Sivasspor’u bizim de sahiplenmemizi sağladı. Prosedürler tamamlanınca önümüzdeki aylardan itibaren Sivasspor 4 Eylül Stadyumu bundan sonra Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu olarak hizmet vermeye devam edecek. dedi.

Konuşmaların ardından protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene, Sivasspor Kulübü yöneticileri, Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş ve bazı futbolcular da katıldı.