Ankara Volley Hotel’de gerçekleştirilen kura çekimine, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, AXA Sigorta Üst Düzey Yöneticisi Yavuz Ölken, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksü, TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış ve kulüp temsilcileri katıldı.

TVF Başkanı Üstündağ, kura çekiminde yaptığı açıklamada, AXA Sigorta’nın her zaman Türk voleybolunun yanında olduğunu belirterek, “Sezon öncesi bir sponsorluk anlaşması da Kupa Voley’in isim sponsorluğu için yaptık. AXA Sigorta, bizlere katkı sundu ve değer kattı. Kura çekimi tüm takımlarımıza hayırlı olsun. Voleybol camiası nezih ve centilmen bir camia. Maçların da böyle olmasını diliyorum.” dedi.

AXA Sigorta Üst Düzey Yöneticisi Yavuz Ölken ise voleybolun Türk sporunun yükselen değeri olduğunu dile getirdi.

Mehmet Akif Üstündağ’a bugüne kadar gösterdikleri iş birliği ve yol göstericiliği için teşekkür eden Yavuz, şöyle konuştu:

“Anlaşmamızın bu yılla sınırlı kalmamasını istiyoruz. Herkese keyifli ve en önemlisi sağlıklı mücadele diliyoruz. Bu yıl ve gelecek yıl temel sloganımız ‘Değerini kaybetmeden bilmek’ olacak. Voleybol, bizim için çok değerli. Bir nebze de olsa katkı vermek bizim için önem taşıyor. Her an yanınızda olma gayretindeyiz. TVF, tüm çalışmalarında farkını gösteriyor. Tüm takımlarımızda büyük, etik ve yapıcı bir rekabet var. Bu da bizi mutlu ediyor. Arkasında felsefesi olan organizasyonlarda mutlaka başarı geliyor. Bizlere de destek vermek düşüyor. Unutulmaz anlarla dolu bir sezon olmasını temenni ediyoruz.”

Kura çekimi sonrası eşleşmeler ise şöyle oldu:

İstanbul Büyükşehir Belediyespor-İnegöl Belediyespor

Jeopark Kula Belediyespor-Fenerbahçe

Tokat Belediye Plevne-Arhavi Belediyespor

İkbal Afyon Belediye Yüntaş-Ziraat Bankası