Türkiye’de de son bir yıldır destek verdiği espor alanında dünyanın en büyük şirketi ESL’nin ‘Premium İş Ortağı’  Vodafone Grubu oldu. Intel Extreme Masters, ESL One ve ESL Pro League etkinliklerine sponsor olacak olan Vodafone Grubu, espor alanında çeşitliliği ve kadın katılımını teşvik eden bir dizi girişime de destek vermeye hazırlanıyor.

Vodafone, Türkiye’de gençlik markası Vodafone FreeZone çatısı altında bir yıl önce adım attığı espor pazarına desteğini uluslararası boyuta taşıyor.

Vodafone Grubu, ESL iş birliğiyle faaliyet gösterdiği 25 ülkede espor oyuncularını ve hayranlarını bir araya getirmeği planlıyor. Vodafone-ESL iş birliği, oyun pazarında bir dönüşüm yaratması beklenen yeni 5G teknolojilerinin geliştirilmesi için de bir fırsat sunacak.

ESL ve Vodafone Grubu ayrıca, bugüne kadar “erkek egemen” bir spor dalı olarak bilinen espor alanında çeşitliliği ve kadın katılımını teşvik eden bir dizi girişime de destek verecek. Bu kapsamda, mayıs ayında düzenlenecek IEM Sidney etkinliğinde kadın esporcular karşılaşmasının “Premium İş Ortağı” olarak yer alacak olan Vodafone, kadınların espor dünyasına profesyonel olarak katılabilmelerine ve bu alanda kariyer yapabilmelerine yönelik fırsatlara dikkat çekmek amacıyla dünyanın önde gelen kadın espor oyuncularıyla birlikte çalışacak.

Vodafone Grubu, ESL ile yapılan iş birliği kapsamında, mayıs ayında IEM Sidney (Avustralya) ve ESL One Birmingham (İngiltere), temmuz ayında ise ESL One Köln (Almanya) etkinliklerine “Premium İş Ortağı” olarak destek verecek. Etkinliklerin tamamı, dünyanın dört bir yanından canlı izlenebilecek. Vodafone’un ESL ile yaptığı sponsorluk anlaşması, “Vodafone View” canlı yayın hizmeti, içerik ve reklam dağıtımının yanı sıra etkinliklerdeki markalama ve aktivasyon çalışmalarını da içeriyor.

Vodafone Grubu’nun ESL ile iş birliği, şirketin farklı ülkelerde espor alanında yaptığı sponsorlukların devamı niteliğini taşıyor. Yakın geçmişte İspanya’da “Vodafone Giants” espor takımına sponsor olan Vodafone, Almanya’da ise ülkenin en başarılı espor takımlarından Mousesports’un sponsoru konumunda bulunuyor.

Vodafone, Türkiye’de de espora destek veriyor. Türkiye’de gençlik markası Vodafone FreeZone çatısı altında geçen yıl BAUSuperMassive eSports takımı ile iş ortaklığı yapan Vodafone, bu yıl da online oyun devi Riot Games ile iş birliğine giderek League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne ismini verdi. Vodafone, bu sponsorlukla birlikte yeni “Vodafone FreeZone Gamer Paketleri”ni de pazara sundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray, izleyici sayısının hızla arttığı ve yeni teknolojilerle birlikte daha iyi deneyimlerin sunulduğu bir dönemde ESL ile böyle bir iş birliğine imza atmanın ve esporda dünyanın en büyük ağlarından birini oluşturacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Dünyanın 25 ülkesinde birden müşterilerimize, ESL’nin heyecan verici espor turnuvalarını gerek evlerinden gerekse mobil cihazlarından izleme imkânı sunacağız.” ifadesini kullandı.

ESL Üst Yöneticisi (CEO) Ralf Reichert de Vodafone Grubu ile iş birliği yapmaktan büyük heyecan duyduklarını aktararak, şunları kaydetti: “Çeşitli etkinliklerimizde yeni telekomünikasyon ortağımız olarak Vodafone ile birlikte çalışacağız. Bu kapsamda, profesyonel oyuncular, taraftarlar ve ESL çalışanları için daha iyi teknolojik koşullar sunmak, sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek ve espor dünyasında daha geniş bir kitlede farkındalık yaratmak suretiyle daha fazla insanı birbirine bağlama ve esporda çeşitliliği teşvik etme imkânı bulacağız. Bilgi birikimi ve deneyimi ile ESL’ye önemli destek verecek olan Vodafone’un iş ortağı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂