Motul, 2016 yılından itibaren Dünya Superbike Şampiyonası’na sponsor olacak.

Önümüzdeki sezondan itibaren yeni “WSBK by Motul” ürününün yanı sıra tüm yeni uyarlamalarda seriler şampiyonaya özel ortak bir logoya da sahip olacak. Bu logo önümüzdeki sezonun ilk çeyreğinde lanse edilecek olup en çok talepte bulunan müşterileri hedeflemektedir.

1444304724_WorldSBK_land_3D_logo_onlight

Aynı zamanda Dünya Superbike Şampiyonasında yarışan takımlar için yarışlarda kullanılan yağlar ve yağlayıcılar mevcut olacak ve yarış bilgisi ve becerilerinin mükemmel birleşimi tüm kullanıcılara sunulacak.

Motul Motorsport Müdürü Romain Grabowski basın toplantısında yaptığı açıklamada: “Dünya genelinde desteklediğimiz motosiklet disiplinleri listesine Dünya Superbike Şampiyonasını da eklediğimiz için gerçekten mutluyuz. FIM EWC’de olduğu gibi Superbike Şampiyonasında yarışan takımlar, yarışlar için özel olarak üretilen ve önemli üreticilerin deneysel ürünleri MotoGP’de kullanmasından elde edilen bilgilerle beslenen Motul Fabrika Hattı serisini kullanabilecekler. Ayrıca 2016’dan itibaren sezonun 15 yarışının her birinde müşterilerimize eşsiz bir tecrübe sunmamızı sağlayacak yeni “Motul Superbike Tecrübesi” konseptine de sahibiz. 2016 sezonunu sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.