Galatasaray Kulübü ile Uber arasında gerçekleşen iş birliğini 3 gün öncesinden duyurmuştuk. Bugün yani 27 Ekim Salı günü Türk Telekom Arena’da bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İşbecer ve Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı katıldı.

İlk defa Uber kullanacak tüm Galatasaray taraftarları, uygulamaya kaydolurken promosyon bölümüne ‘Galatasaray’ yazarak 2015-2016 futbol sezonu boyunca Türk Telekom Arena’ya ilk yolculuklarını 40 TL’ye kadar ücretsiz gerçekleştirecekler. Galatasaray, ayrıca tüm loca ve VIP koltuk sahibi yaklaşık 5 bin taraftarına Uber platformu üzerinden TT Arena’ya geliş ve gidişlerde geçerli olmak üzere her biri 70 TL’ye kadar olan 10’ar adet ücretsiz yolculuk sunuyor.

Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Fatih İşbecer toplantıda yaptığı açıklamada, “Taraftarlarımız maç öncesinde cep telefonlarından bulundukları yere araç çağırarak Arena’ya ulaşabilecek, maç sonunda da yine aynı şekilde stattan ayrılacaklar. Yolda taksi beklemekle, park sorunuyla uğraşmayacaklar. Yönetim olarak büyük Galatasaray taraftarının şikâyetlerini dikkate alıyor ve çözüm üretmek adına aralıksız çalışıyoruz. Uber ile yapılan anlaşma benzeri ilkleri ve yenilikleri taraftarımıza sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz hafta Webrazzi Summit’e de katılan Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı ise Galatasaray ile iş birliğini değerlendirerek, “Türkiye’de Galatasaray gibi büyük, köklü ve başarılı bir camiayla ortak projeye imza attığımız için çok heyecanlıyız. Uber olarak en büyük hedefimiz İstanbul’daki kullanıcılarımıza güvenli, kolay erişilebilir ve konforlu yolculuk imkânı sunmak. Yaptığımız bu anlaşma ile Uber deneyimini Galatasaraylı futbol severlere yaşatmayı hedefliyoruz. Uber olarak Türk sporuna destek vermeye önümüzdeki dönemlerde de farklı iş birlikleriyle devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Sonuç Olarak

  • Daha önceden hiç Uber uygulamasını kullanmamış kişiler, Promosyon kısmına “Galatasaray” yazarak, ilk yolculuklarını 40 TL’ye kadar ücretsiz yapacaklar.
  • Eğer 45 TL tutarsa sistemden sadece 5 TL çekilecek.
  • Eğer 30 TL yani 40 TL’nin altında kalan bir tutar çıkarsa 40 TL’lik hak bitecek. Aktarma olmayacak.
  • Yalnızca 1 kez 40 TL’ye kadar ücretsiz Uber deneyimi yaşanacak.
  • Eğer VIP koltuklara sahipseniz veya locanız var ise bu rakam bir defa değil toplamda 10 defa kullanılacak. Yani sezon sonuna kadar TT arenaya gidiş geliş ücret olacak.
  • VIP koltuk veya loca sahibi taraftarların ücretsiz hakkı 40 TL değil 70 TL’ye kadar.

 

Bu haberi beğenenler, paylaşsın 😀