Anadolu Üniversitesi Anadolu Konukevi Toplantı Salonu’nda 26 Ekim Pazartesi günü Selka Grup ve Ümit Hastaneleri ile sponsorluk anlaşması imza töreni düzenlendi. Düzenlenen toplantıya, Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Hayri Ertan, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Celal Avni Öztürk, Anadolu Üniversitesi Spor Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Öğütveren, Selka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mert Kaya ve Ümit Hastaneleri Halkla İlişkiler Müdürü Gülay Özler katıldı.

Selka Grup, Anadolu Üniversitesi Erkek Hentbol Takımına sponsor olurken; Ümit Hastaneleri ile Anadolu Üniversitesi bünyesinde yer alan bütün sporcuların sağlık hizmetlerinin karşılanması konusunda anlaşma imzalandı.

İlk olarak konuyla ilgili düşüncelerini belirten Anadolu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Celal Avni Öztürk, üniversite içerisindeki çeşitli spor faaliyetlerinden bahsetti. Gerekli sponsorluk anlaşmalarının takıma büyük fayda getireceğini belirten Öztürk, bu konuda kendilerine düşen görevi büyük bir sorumluluk dâhilinde yerine getireceklerinin altını çizdi.

“Üniversite tarihimizde bir ilk”

Üniversite içerisindeki spor faaliyetlerine gerekli önemi verdiklerini fakat yeterli miktarda maddi desteği sağlayamadıklarını belirten Anadolu Üniversitesi Spor Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Öğütveren, ”Eskişehirli iş adamlarından konuyla ilgili destek bekliyoruz. Selka Grup ve Ümit Hastaneleri, bu konuda sesimize kulak verdi. Selka Grup, Anadolu Üniversitesi Hentbol Takımına sponsor olurken; Ümit Hastaneleri tüm takımlarımızın sağlık hizmetlerini karşılayacak. Bu desteklerinden dolayı her iki kuruma da teşekkür ediyoruz. Yapacağımız anlaşmalar, üniversite tarihimizde bir ilk olma özelliği taşıyor. Anadolu Üniversitesi tarihinde ilk kez bir sponsorluk anlaşması imzalanmış oldu. Biz elimizden geldiğince çalışmalarımızı sürdürüp daha çok imkân yaratmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

“Hizmet talebi bizi heyecanlandırdı”

İçerisinde bulundukları kurumun kendilerine yabancı olmadığını belirten Selka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mert Kaya, zamanında üniversite bünyesinde lisanslı sporcu olarak hizmet verdiğini söyledi. Bu seferki görevlerinin farklı bir boyutta olduğunu ifade eden Kaya, “Zamanında beraber mücadele ettiğimiz takım arkadaşlarımızın ve hocalarımızın kulüpte şu an görev yapmaları ve bu hizmeti bizden talep etmeleri bizi heyecanlandırdı. Elimizdeki imkânlar ölçüsünde nasıl bir destek verebileceğimizi iyice araştırdık. Bunun sonucunda katkı vermeye karar verdik. Anadolu Üniversitesi Hentbol Takımı teknik yapısı ve bir takım altyapı eksiklikleri sebebiyle istenilen ölçüde sezona giriş yapamamış olsa da ben kısa süre içerisinde toparlanacaklarına ve hak ettikleri yere geleceklerine gönülden inanıyorum. Gerçekleştirilen anlaşma her iki tarafa da hayırlı olsun, tüm sporcularımıza ve çalıştırıcılarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

“Görevimizin başında olacağız”

Ümit Hastaneleri Halkla İlişkiler Müdürü Gülay Özler yapılan sponsorluk anlaşmasından dolayı oldukça mutlu olduklarını söyledi. Sakatlığın olmadığı bir sezon dileyen Özler, “Hiçbirimiz oyuncuların sağlık sıkıntısı çekmesini istemiyoruz ama aksi durumlar için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Her zaman görevimizin başında olacağız. Üniversitenin 9 yaş grubundan profesyonel oyuncularına kadar hepsine sağlık hizmeti vereceğiz. Bu desteğimizi büyük bir özveriyle sporculara yansıtacağız. Yapılan anlaşmanın her iki kuruma da hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Paylaşabilirsiniz 😛