Ülker, isim sponsorluğundan çekildi ama önümüzdeki yıl da Sarı-Lacivertliler, Fenerbahçe Ülker adıyla mücadele edecek. Ülker, forma reklamı ile bütçeye yine çok büyük bir katkı yapacak.

Fanatik’ten Gökhan German‘ın haberine göre Fenerbahçe’de Ülker’in sponsorluktan çekilme kararı kafalarda bir çok soru işareti yaratmıştı. Ama bu durum Sarı-Lacivertli ekibin basketbol şubesini çok da etkilemeyecek. Yıllardır Fenerbahçe Basketbol Şubesi’nin bütün masraflarını karşılayan ve isim sponsoru olan Ülker, en az iki yıl daha forma göğüs reklamı verecek. Yıllık 15-16 milyon dolar civarı bir gelir elde edecek olan Fenerbahçe’de, yönetim yine Fenerbahçe Ülker ismiyle mücadele etme kararı aldı. Murat Ülker’in yaptığı maddi destek karşılığında, Sarı-Lacivertliler Ülker adını taşımaya devam edecek.

Yönetim kulüpte

Bu yılki tek fark, bütçenin geri kalan kısmını kulüp karşılayacak ve yönetimi tamamen Fenerbahçe yapacak. Ülker, geçmiş dönemlerde şube yönetiminde de faal olarak görev alırken bu sezon Genel Menacer Maurizio Gherahdini ve menacer Ömer Onan, tek yetkili olacak. Ülker, sadece maddi olarak kulübe destek olacak.

A Lisansı Fenerbahçe’de

Öte yandan Euroleague’in kurucularından olan ve A Lisansı’na sahip olan Ülker’in hakları yıllar önce Fenerbahçe’ye geçmişti. Fenerbahçe ile Ülker birleştiği yıl, Euroleague yönetiminin de onayı ile kurucu üye hakkını Sarı-Lacivertliler devralmıştı. Şu an kurucu üye olarak Fenerbahçe görünmekte.

İşletme değişiyor

Ülker Spor Salonu’nun işletmesini yıllardır Amerikan firması AEG yapıyordu. Yeni yapılanma sonrası, önümüzdeki yıl Euroleague’de mücadele edecek olan Darüşşafaka Doğuş’un da bu salonu kullanmak istediği öğrenildi. Salon işletmesinin de AEG’den alınıp Doğuş Grubu’na ait bir organizasyon firmasına devri çalışmaları da devam ediyor.

Kaynak: Fanatik