Fiat, Türk basketbolunun geleceğinin şekillenmesinde önemli bir yere sahip olan Basketbol Gençler Ligi’ne ana sponsor oldu. Organizasyonun “en değerli” oyuncusuna Fiat Egea hediye edildi.

Fiat’tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, Türk basketbolundaki yeni yetenekleri ortaya çıkarmak, genç sporcuların inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmek ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi’ndeki Dörtlü Final heyecanı Fiat’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Sinan Erdem Spor Salonu, Anadolu Efes, Banvit, Darüşşafaka Basketbol ve Fenerbahçe Doğuş takımlarının kıyasıya mücadelesine sahne oldu.

Müsabakaların kazananı ise Anadolu Efes oldu. Çekişmeli bir mücadeleye sahne olan Dörtlü Final’de Anadolu Efes takımının oyuncusu Yiğitcan Saybir ise ligin “En Değerli Oyuncusu” seçildi. Fiat, bu önemli organizasyonda “En Değerli Oyuncu” ödülüne layık görülen Yiğitcan Saybir’e Fiat Egea hediye etti.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Basketbol Gençler Ligi’ni hayata geçirdikleri için federasyon olarak çok mutlu olduklarını ifade etti.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç da konuşmasında, Türkiye’de basketbola yarım asra yakın süredir hizmet eden Tofaş Spor Kulübü’nün ana destekçisi Fiat markası olarak, uzun yıllardan bu yana, spora ve sporcuya olan desteklerinin sürdüğünü vurguladı.Türkiye Basketbol Federasyonu ile birlikte olduğumuz her projeden büyük mutluluk duyduk.” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: AA Haber

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂