Galatasaray Spor Kulübü, Basketbol ve Voleybol branşlarının teknik sponsorluğu için dünyanın önde gelen spor markası Hummel ile 2 yıllık anlaşma imzaladı.

03 Mayıs 2016 tarihinde Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da düzenlenen basın lansmanı ve imza törenine Galatasaray Spor Kulübü adına Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce, Hummel adına ise Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Akbulut katıldı.

Yapılan sponsorluk anlaşması sonrası, Galatasaray Spor Kulübü’nün Basketbol ve Voleybol takımları 2016-2017 ve 2017-2018 sezonlarında, Hummel’in en son teknolojiyle üretilmiş formalarıyla başarıdan başarıya koşacak.

Anlaşma gereği Hummel’dan taraftarın alacağı ürünlerin kar oranının yüzde 33’ü firmada, yüzde 66’sı ise kulüpte kalacak.

 

Galatasaray Spor Kulübü adına söz alan Ali Yüce, “Bugün Hummel ile hem basketbol hem de voleybol takımlarımızı kapsayan ve Galatasaray’a önemli avantajlar sağlayan bir anlaşmaya imza atıyoruz. Biliyorsunuz Erkek Basketbol Takımımız bu sezon Eurocup’ı kazanarak ülkemiz adına bir ilke imza atmayı başardı. Türkiye Ligi’nde de en güçlü şampiyonluk adaylarından biri. Bir dünya markası olan Hummel ile önümüzdeki sezon Euroleague’de daha büyük başarılara ulaşacağından da hiçbir endişemiz yok. Galatasaray Bayan Voleybol Takımı da bu sezon CEV Cup’ta final oynadı. 14 oyuncusundan dokuzu alt yapıdan gelen bir takımla bu başarıya ulaştı. Yeni sezonda çıtamız CEV Cup’ı kazanmak, Türkiye Ligi’nde şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olmak.  Voleybol erkeklerde de zirveye talibiz. Hummel’ın vereceğimiz bu zorlu mücadelelerde bize güç katacağına inanıyorum. Çünkü Galatasaray ile Hummel arasındaki sponsorluk sadece ürün teminini içermiyor. Galatasaray, GSStore’larda ve Hummel’ın tüm dünyaya yayılan mağazalarında gerçekleşecek ürün satışlarından çok ciddi bir pay alacak. Bu hem dünya üzerindeki taraftarlarımızın Galatasaray ürünlerine ulaşmasını kolaylaştırırken, amatör şubelerimize kaynak sağlayacak” diye konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü ile işbirliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Hummel Türkiye Yönetim Kurulu başkanı Zeynel Akbulut ise, yaptığı konuşmada, “Bugün, kuruluşundan bu yana tarihinde sayısız başarılara imza atmış Galatasaray Spor Kulübü ile yapmış olduğumuz işbirliğinin gururunu yaşıyorum.

Öncelikle geçtiğimiz hafta ülkemize Eurocup Şampiyonluğu’nu getirerek bizlere büyük bir gurur yaşatan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nı tebrik etmek istiyorum. Galatasaray Basketbol Takımı’nın Hummel forması altında Euroleague kupasını da ülkemize kazandırması en büyük temennimizdir.

Sponsorluklarımız markamızı, değerlerimizi ve ürünlerimizi temsil eder. Temel bir platform ve işlerimizin toplamıdır. Tüm sponsorluklarımızı ailemiz olarak onurlandırır ve değerlendiririz. Sponsorluklara karar verirken öncelikle karakter ve geçmişe bakarız. Büyük mirasa sahip, tutkulu takipçileri olan kulüpler her zaman önceliğimiz olmuştur. Sadece kendi alanıyla sınırlı kalmayıp toplumda da farklılık yaratan, güç ve karakter olarak tanımladığımız şey tam da budur. Bu nedenle ruh ikizimizi bulmak isteriz. Bu ayırt edici yaklaşımın güçlü ticari sonuçları, farklılıkları ve uzun soluklu ortaklıkları sağlamlaştıracağına inanıyoruz.

2016-2017 ve 2017-2018 sezonlarında Galatasaray Spor Kulübü’nün Basketbol ve Voleybol takımlarının Hummel markası ile başarıdan başarıya koşacağından eminiz. Galatasaray’a gönül vermiş taraftarlar Türkiye’nin 750 satış noktasından ve GSStore mağazalarından yeni sezon ürünlerine rahatlıkla ulaşabileceklerdir.

Bir dünya markası olmuş Galatasaray ile yine bir dünya markası olan Hummel’ın iş birlikteliğinin Sarı Kırmızılı camiaya ve bizlere hayırlı olmasını diler, saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?