Türkiye’de “Sporda fırsat eşitliği” mottosu ile yola çıkan ve bir asırdan fazla Türk sporuna hizmet veren Darüşşafaka Spor Kulübü ile Türkiye’de birçok spor kulübü ile iş birliği yapan, Bitcoin ve yüz elliden fazla Altcoin alım satım platformu Bitexen forma göğüs sponsorluğu konusunda anlaşma sağladı.

Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen imza töreninde, Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan, Bitexen Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, Darüşşafaka Basketbol A Takım Baş Antrenörü Selçuk Ernak, Darüşşafaka’nın yıldız isimlerinden Doğuş Özdemiroğlu ve Bitexen Spordan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ozan Erdoğ sırasıyla söz aldılar.

Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan: “Bugün Darüşşafaka Spor Kulübü için önemli bir gün. Biliyorsunuz; Darüşşafaka markası bizim için çok önemli. Bu markayı Bitexen gibi Türkiye’de itibarlı bir dijital para platformu ile bir araya getirmek bizim açımızdan çok önemli. Hepinizin huzurunda Kemal Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Bu görüşmeler başladığı günden beri, “Darüşşafaka ile pazarlık edilmez” düsturu ile bize çok anlayışlı ve yapıcı davrandı. O yüzden hepimizi mutlu eden bir anlaşmaya imza atacağız. Bence bu, uzun soluklu, çok güzel bir birlikteliğin başlangıç günü. Evet, göğüs sponsorluğu ile başladık ama iş birliğimiz ilerleyen zamanlarda, güzel sürprizlerle devam edecek. Hakikaten de hem sportif anlamda hem de Bitexen’e değer katmak anlamında çok güzel şeylere vesile olacak bir süreç başlıyor” ifadelerini kullandı.

Bitexen Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem: “Burada olduğumuz için Bitexen Teknoloji A.Ş. olarak çok mutluyuz. Sizin bir parçanız olmak, size fayda sağlayabilmek başkanımızın da bahsettiği gibi hem ekosisteme hem de kulübe destek olacak açılımlarla burada olmak bizim için mutluluk verici. Artık bir teknoloji ortağınız var. İnşallah önümüzdeki günlerde neler yapılacağını hep beraber göreceğiz” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından her iki taraf da resmi imzaları attı. İmza töreni hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.