Orduspor’da tekrar  Başkan Adayı olmayan ve Basketbol Şubesinin bağlı bulunduğu Sportif A.Ş. Yönetiminden de istifa eden Dr. Nedim Türkmen,” Ben ne yapmışsam Orduspor için yaptım, Orduspor’un mal varlığı yerinde durmaktadır, bir yere gitmemiştir. Ben 6 yıl süresince  Orduspor’un  menfaatini gözettim”dedi.

Orduspor’da kendi isteğiyle Başkan Adayı olmadığını belirten Türkmen,” Ben bu kulübe 6 yılımı verdim. Üstüne de  17 milyon paramı. Türkiye Liglerinde benim gibi kulübüne  kendi cebinden bu kadar para veren bir başkan daha yoktur. Başarılı olduğumuz zamanlarda oldu başarısız olduğumuz dönemlerde. Bunlar hep futbolun içerisinde var. Kongrede kendi isteğimle aday olmadım. Zaten Başkanlık için aday vardı”dedi.

Orduspor’un kurtuluşunun şirketleşme olduğunu kaydeden Türkmen,” Orduspor’u bizde şirket yapmak istedik. Kongrede buna karşı çıkıldı. Şirket yapmış olsaydık Orduspor’a 20 milyon euro kaynak sağlayabilirdik. Futbol Federasyonu artık kulüplerin dernek statüsüyle yöneltilmesine izin vermiyor. Önümüzdeki günlerde Orduspor’da Anonim Şirket olmak zorunda”şeklinde konuştu.

ORDUSPOR’UN MENFAATLERİNİ KORUDUK

Orduspor Kulübünün mal varlığının sportif A.Ş’ye aktarmakla eleştirilen Türkmen, bu konuya da açıklık getirdi.

Türkmen,” Orduspor Kulübü Derneği’nin 50 milyon lira borcu var. Geçtiğimiz aylarda bir çalışanımız Kulübün mallarını haczettirdi. Bizde kulübün başka mallarına haciz gelmemesi için mevcut malları Sportif A.Ş.’ye aktardık. Böylelikle Orduspor’un demirbaşlarını kurtarmış olduk. Kulübün binası zaten Milli Emlak’ındır.Nedim Türkmen buradan bir kırık iğne götürmemiştir.”Orduspor’un mal varlığını alıp götürmüş” diye yargaya koparanlar bu işin aslını bilmemektedir.Orduspor’un tüm mal varlığı oradadır”ifadesini kullandı.

 

SPORTİF A.Ş.’NİN YÖNETİMİNE ANLAŞARAK GİRDİM

Orduspor Bayan Basketbol Takımının bu sezon Avrupa’da oynayacağını hatırlatan Türkmen,” Kongre önce Avrupa Kupalarına katılabilmek için gerekli olan 20 bin lirayı ben yatırdım. Kongrede aday olmayınca Sportif A.Ş’de görev almam konusunda mutabık kaldık. Sportif A.Ş.’nin yönetimine girmemle kıyamet kopartıldı. Biz İstanbul’da Baki Ertekin , İbrahim Hatipoğlu ile birlilkte basket takımı için ciddi bir sponsor görüşmemiz olmuştu.

Basket takımının yıllık garanti geliri 2 milyon liradır. Basket takımının yer aldığı Sportif A.Ş.’nin geçen sezondan sporcu borcu 400, piyasa borcuda bir milyon olmak üzere 1 milyon dört yüz binliradır. Bizde 1.5 milyon değerinde sponsor ayarlamıştık. Bu sezon iddialı bir takım kuracaktık.

Sportif A.Ş.’de bulunmam kimilerine rahatsızlık vermiş bende yönetiminden ayrıldım. Arkadaşlarımda ayrılacak”dedi.

ORDULULAR YILDA 5 MİLYON VERSEYDİ

Orduluların takımlarına sahip çıkmadığını kaydeden Türkmen,” Yeni Başkanımız Yaşar Bey Ordululardan 5 milyon kaynak toplayabileceğini söylüyor. Eğer Ordulular yılda Orduspor’a 5 milyon yardım yapmış olsaydı Kulüp bugünkü yerde olmazdı.

İnşallah Ordulular takımlarına sahip çıkar. Orduspor büyük marka. Bu marka mutlaka yaşatılmaldır”şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Orduspor