3 kez KKTC Ralli Şampiyonu pilot Ömer Yıldız, Kıbrıs Rallisi’nde Mehmet Kasımoğlu’nun co-pilotluğunda ve İktisatbank sponsorluğunda yarışacak.

7-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Kıbrıs’ta yapılacak olan Avrupa Ralli Şampiyonası ile Orta Doğu Ralli Şampiyonası’nın final ayağı, Kıbrıs Rallisi’nde start alacak olan şampiyon ekiplerden Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu İktisatbank desteğini arkasına aldı.

Mitsubishi Lancer Evo 9 araçlarıyla, İktisatbank Rally Team olarak ralliye kayıt yaptıran ekip, “Rallinin en hızlı pilotu ile sektörün en hızlı bankası bir araya geldi” sloganıyla rakiplerine göz dağı verdi.

İktisatbank Genel Müdürlük binasında bir araya gelen İktisatbank Rally Team pilotu Ömer Yıldız ile İktisatbank Genel Müdürü Olgun Önal, sözleşmeyi imzaladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İktisatbank Genel Müdürü Olgun Önal, “İktisatbank için sponsorluk; pozitif değerleri ölçülebilen, topluma değer katarken İktisatbank’a da kurum kültürünü yansıtmasını sağlayan bir etkinlikler dizisidir. Sponsorluk faaliyetlerimizde dikkate aldığımız dört önemli husus vardır. “Kurum kültürümüz”, “hedef kitlemiz”, “toplumsal fayda” ve “sponsor olacağımız aktivitenin hedef kitleye ulaşma yoğunluğu”

Bu konularda aradığımız cevabı bulabilirsek, İktisatbank toplumsal fayda yaratacak projelere hizmet etmeye hazırdır.” dedi.

“İktisatbank için iletişim çalışmalarının temelinde; aktivitenin yaratıcı ve özgün bir çalışma olması, öncülüğün ve güncelliğin ön planda olması da büyük önem taşımaktadır.” diyen Önal, “Ralli Sporu ise İktisatbank’ın kurumsal kültürü, karakteri, iş yapma şekli, müşteri ihtiyaçlarına cevap verme, çözümler bulma hızı çerçevesinde, İktisatbank’a çok benzeyen bir spor dalıdır. 

İktisatbank genlerinde, tıpkı Ralli sporunda olduğu gibi; her türlü zor koşula hükmedebilme özelliği, sürat, disiplin, strateji, zamana karşı yarış, yüksek teknoloji, yenilikçilik, çalışkanlık, hedef odaklılık, yüksek konsantrasyon, hiçbir zaman ve koşulda pes etmeme ve en iyi ekiplerle çalışma gibi özellikler bulunmaktadır.

KKTC Bankacılık Sektörü’nün öncü bir kurumu olarak, yine KKTC’nin şu anda en hızlı pilotu Ömer Yıldız ve yardımcı pilotu Mehmet Kasımoğlu’na Avrupa Ralli Şampiyonası Kıbrıs ayağında sponsor olduk. İktisatbank Rally Team olarak lisans alan ekibimize başarılı bir yarış diler, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine olan inancımızı belirtiriz.” dedi.

 

Bu haberi paylaşabilirsin 🙂