Dünyanın en önemli yarış organizasyonlarının resmi sponsoru Edox, zaman tutuculuktaki ustalığını Extreme Sailing Series™yarışı ile yelkencilik dünyasında ki pozisyonunu sağlamlaştırdı. 

130 yıldır ürettiği standart üstü saatlerle birçok ilki gerçekleştiren Edox her zaman su sporlarıyla bağlantılı oldu.

1961 yılında Delfin, 1965 yılında 500 m suya dayanıklı Hydrosub saatlerinden günümüze kadar, suyu (denizi, okyanusu) sevenlerin karakterlerine uygun birçok saat üreten Edox‘un 2008 yılından bu yana fenomen haline gelen Grand Ocean koleksiyonu firmayı denizler âleminin 1 numarası yapmıştır. Aynı zaman da hala dünyanın en ince takvimli saat rekoruna sahiptir.

Edox  Ceo’su Victor Strambini yaptığı açıklamada, Edox olarak prestijli Extreme Sailing Series™ile birlikte çalışmaktan çok mutluyuz. Birbirine uygun  partnerler olduğumuzu keşfettik, aynı felsefeyi paylaşıyoruz. Biz şampiyonların zaman tutucusuyuz ve deneyimlerimizin avantajlarını Extreme Sailing Series™ organizasyonuna sunabiliyor olmaktan gurur duyuyoruz dedi.

 

Mey Saat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yaman ise 02-04 Ekim tarihlerinde bir ayağı da İSTANBUL ‘da gerçekleşecek yarışın hem ülke turizmine hem de sporseverlere oldukça katkısı olacaktır zamanı birlikte tutacağız’’ dedi.

Extreme Sailing Series™Championship 2015, 12 metre uzunluğundaki çok gövdeli tekneler gerçek birer karbon hız makineleri ve yaklaşık 65 km/s ve üstünde hıza ulaşabiliyorlar. Yarışların seyircilere maksimum zevk ve görünürlük sağlayan yarış formatında gerçekleştirilmesi üst sınıf yarışların gözdesi olmasını sağladı.

Extreme Sailing Series™ 2015 yarışları, Umman,Singapur,Çin,İSTANBUL ,Almanya ,Rusya,Galler,Avustralya , 40 kanalda, 5 kıtada 7 bölümlü canlı TV yayınları ile takip ediliyor.

www.meysaat.com

www.edox.ch