Gayrimenkul markası Demir Grup, Sivasspor ile 4 milyon TL karşılığında 1 yıllık isim sponsorluğu anlaşması imzaladı. Sivas 4 Eylül Stadı’nda düzenlenen törenle Sivasspor’un adı Demir Grup Sivasspor oldu. Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir Sivasspor’a uzun soluklu sponsor olma hedeflerinin olduğunu söyledi.

Basın toplantısıyla açıklanan sponsorluk kapsamında Demir İnşaat, Sivasspor’un isim ve logo kullanım haklarının yanı sıra, reklam ve tanıtım aktivitelerinde Sivasspor takımı ve oyuncularının görsel kullanım haklarına sahip olacak. Dijital ve geleneksel pazarlama, ortak logolu ürün üretimi ve satışı, promosyonel haklar, aktivite ve etkinlik hakları da Demir İnşaat’ın sponsorluk kapsamında sahip olduğu haklardan bazıları.

“Spora destek sosyal sorumluluk projesi olmalı”

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir: “ Biz Demir Grup olarak bu sponsorluk öncesinde basketbolda da Büyükçekmece basketbol takımına sponsor olmuştuk. Bölgede yetişen, büyüyen gençlerimizin sporla büyümesi, kahvehane yerine spor salonlarına gitmesi en büyük hayalimiz. Bu hayal bizim sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerimiz arasında yer alıyor. Bugün gençlerimiz ne yazık ki kahve köşelerinde ya da çok elverişsiz ortamlarda ve kötü alışkanlıklarla hayata tutunmaya ve büyümeye çalışıyorlar. Bu gençlerimizi yeniden hayata kazandırabiliriz. Bunların elinden tutabiliriz. Bizim gibi duyarlı firmaların sayısı artarsa Türk sporunun önünün daha da açılacağını düşünüyorum. Gençlerimiz ülkemizin geleceğidir. Gençlerimiz daha sağlıklı ve daha zeki olacaklardır. Biz bu sponsorluk anlaşmasını sadece formada ismimiz yer alsın düşüncesiyle imzalamadık. Bugün buradaki bu sponsorluk anlaşmasının altyapıda yetişen, belki de fırsat bekleyen gençlerimizin önünü açacağını; onlara o hayalini kurduklarını geleceği tesis etmek üzere bu anlaşmayı imzaladık. Belki de Türk futboluna yeni yıldızlar bu tesislerden çıkacak. Eğer bunda bizim de payımız olursa ne mutlu bizlere. Dolayısıyla biz buradaki protokol anlaşmasına sadece iki kurum arasında ticari bir anlaşmadan öte Demir Grup’un sosyal sorumluluk projesi olarak yorumluyoruz. Sponsorluk anlaşmamızın bedeli ise yaklaşık 4 Milyon TL.” şeklinde konuştu.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?