Çalışanlara, şirketlere ve üye işyerlerine yönelik çözümler sunan Edenred, açıkdeniz yelken yarışlarında spor sponsorluğu dünyasına giriyor.

Grup, ilk kez Class40 kategorisinde Route du Rhum yarışına katılacak olan Fransız yelkenci ve girişimci Emmanuel Le Roch’a sponsor olarak, 4 Kasım 2018 günü, Fransa Saint-Malo’da efsanevi transatlantic yarışı ile spor dünyasına merhaba diyecek.

1991 ve 1993 yıllarında Fransa Katamaran Şampiyonu olan 45-yaşındaki Emmanuel Le Roch, şimdiye kadar, 60-feet üç tekneli katamaranlarda – Primagaz, Foncia, Bayer, Rexona – Laurent Bourgnon ve Jean Maurel de dâhil yelkenlerle tüm tekne kategorilerinde yarıştı. Edenred sponsorluğunda rüyasını gerçekleştirmeye hazırlanan Le Roch, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında Spi Ouest Fransa’yı kazandı ve 2017-2018’de Transquadra‘da İlk 40.7’de yer aldı. 1995 yılında, Fransa’nın Breton şehrinde doğan tutkulu yelkenci Le Roch, daha sonra Carnac, Fransa’da Nautic Sport firmasını kurdu. Dinghy tekneler üzerinde uzmanlaşan şirket, kısa sürede, La Trinité-sur-Mer, Fransa’da bir motorboat birimini de bünyesine katarak büyüdü.

12 metrelik tek gövdeli yelkenliyle tek-başına transatlantikte yarışacak olan Route du Rhum yarışına neden katıldığını “Edenred sayesinde bir çocukluk düşüm gerçek olacak” şeklinde yaptığı açıklama ile Edenred Grubu‘nun ve onun 8.000 çalışanının desteğiyle, en büyük kişisel ve sportif yelken meydan okumasına hazırlanıyor.

EDENRED, MARKASININ ERİŞİM ALANINI GENİŞLETİYOR

2017 yılında başlattığı yeniden markalandırma kampanyasının bir devamı olarak, Edenred, 44 milyon kullanıcısı, 770.000 müşteri şirketi ve kamu kuruluşu ve 1,5 milyon ortak üye iş yeri için, ilk kez spor sponsorluğu dünyasına girerek güçlü ve genişleyen kurumsal kimliğini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Yelken yarışını ve ilk kez tek başına yarışacak bir yelkenciye sponsor olan Edenred, aynı zamanda şirketin önem verdiği hayal gücü, sadelik ve bağlılık gibi temel değerlerinde altını bir kez daha çiziyor.

Edenred grubu Başkanı ve CEO’su Bertrand Dumazykonu ile ilgili şunları söyledi; “Edenred olarak, 2018 Route du Rhum yarışında Emmanuel Le Roch‘u desteklemekten gurur ve büyük mutluluk duyuyoruz. Onun kişiliği ve değerleri, aynı zamanda grubumuzun benimsediği, girişimci ruhun şekillenmiş bütünlüğü ile örtüşmektedir. Emmanuel’in bu macerasında 8.000 çalışanımızın coşkulu desteğine güveneceğinden hiç şüphemiz yok.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂