Vestel teknoloji ile sporun birleştiği yer elektronik spora yatırım yapıyor. Türkiye’de her geçen gün popülaritesi artan LoL 2017 Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin partneri Vestel oldu.

Vestel, gerçekleştirdiği bu sponsorlukla Türkiye’de her geçen gün daha çok sporcunun ve kulübün ilgisini çeken LoL Şampiyonluk Ligi’nin yükselişine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Vestel, Türk e-spor oyuncularının yanında

Sporun her alanına yatırım yapmaktan ve sporcularımızı desteklemekten büyük heyecan duyduklarını belirten Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tunç Berkman “Ülkemizde yaklaşık 3 milyon kişi League of Legends oynuyor. Bu rakamı daha da artırarak “Gururla Yerli” espor oyuncularının sayısını çoğaltmayı hedefliyoruz” dedi.

E-spor yatırımlarını ilgiyle takip ediyoruz

Türkiye’de gitgide gelişen espor ekosistemine yönelik tüm yatırımları yakından takip ettiklerinin altını çizen Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, “Bu desteğin parçası olan tüm kurumlar ve projeler de bizler için çok değerli. Bu sebeple ülkemizin en önemli değerlerinden biri olan Vestel’e de teşekkür etmek istiyorum ” dedi.

 

Kaynak: http://shiftdelete.net/lol-sampiyonluk-ligine-vestel-sponsor-oldu-81059

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?