6. Malatya Uluslararası Film Festivalinin gerçekleşmesinde önemli katkıları olan Kurumsal Destekçiler ve Sponsorlar için düzenlenen gecede plaketleri verildi.

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğun da ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ile düzenlenen 6. Malatya Uluslararası Film Festivali Sponsorları onuruna Ramada Altın Kayısı otelinde yemek verildi. Düzenlenen yemeğe, Festival sponsorları, Festival konukları ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

6. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin
Ana Sponsoru Malatya Büyükşehir Belediyesi,
Kurumsal Destekçileri Kültür ve Turizm Bakanlığı, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı, İnönü Üniversitesi, Malatya Ticaret ve Sanayi odası, Malatya Ticaret Borsası, Ulaşım Sponsoru Türk Hava Yolları,
Hizmet Sponsoru MalatyaPark AVM,
Konaklama Sponsoru DoubleTree by Hilton Oteli, Ramada Altın Kayısı Oteli,
Outdoor sponsorları Karma, Şehir Işıkları, Üniversite Medya,
Ana Medya Sponsoru TRT,
Basın Sponsorları Yirmidört TV, Kanal 7, TV Net, Ülke, Star, Yeni Şafak, Film Arası, Hayal Perdesi, Radyo 7, Beyaz Perde, EnsonHaber, Haber7.com, Ülke Haber,
Yerel Basın Sponsorları Malatya Birlik Gazetesi, Ayrıntı Tv, Aspuzu Haber, 44Haber Malatya, Flaş Haber Malatya, Malatya Çağdaş, Ceget, Malatya Gerçek, Malatya Haber Ajansı, Malatyadan.com, Net Haber, Objeltif, Maldia, Malatya Life, Malatya Sonsöz, Sonhavadis tarafından gerçekleştirildi.

Malatya Valisi Plaket Töreni öncesi kısa bir konuşma yaptı. Vali Kamçı“6. MUFF’ne emek sunan ve bu müstesna organizasyona sağladıkları çok değerli katkılarıyla saygıdeğer Malatya halkına unutulmaz bir sinema şöleni sunulmasına vesile olan sponsor kurum ve kuruluşlarımıza plaket takdimi için bir araya gelmiş olmanın mutluluğuyla hepinize iyi akşamlar diliyor, hoş geldiniz diyorum!

Festivalimizin anısını yaşatacağına inandığımız plaketlerle şükranlarımızı ifade edeceğimiz kurum ve kuruluşlar, bir aile dayanışması misali kenetlenerek “Malatya” adım beyaz perdeye nakış nakış işlediler. Takdirlerin üzerinde bir çalışma disiplini ile Türk sinemasının renkli dünyasına katkı sunan herkese, Malatya halkı adına huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, Malatya Film Festivali bu kıymetli desteklerle çerçevesini daha da genişletecek ve saygın sinema organizasyonları arasındaki yükselişini devam ettirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, sponsor kurum ve kuruluşlarımızın şu an aramızda bulunan temsilcilerine ve manevi destekleriyle gücümüze güç katan sinemasever tüm gönül dostlarına Malatya halkı adına bir kez daha teşekkür ediyor, hepinize iyi akşamlar diliyorum! “

Konuşmasının ardından Vali Kamçı, Ana Sponsor Malatya Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Arif Memecan’a, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a, Fırat Kalkınma ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop’a ve Kayısı Araştırma Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Fehmi Yılmaz’a plaketlerini verdi.

Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Malatya Ticaret Borsası, Malatya Girim Grubu, Malatya Park AVM. Ve Malatya Doble Tree By Hilton yetkililerine plaketlerini verdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Arif Memecan, Türk Hava Yolları, Özşah İletişim, Karma Reklam, Şehir Işıkları ve Ünimedya yetkililerine plaketlerini verdi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Star Gazetesi, Film Arası Dergisi, Hayal Perdesi Dergisi, Ramada Altın Kayısı Otel yetkililerine plaketlerini verdi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Avşar Sinemaları, Yeşil Sinema, Özün İnşaat ve Herka İnşaat yetkililerine plaketlerini verdi.

Festivalin Onur Ödülü Sahibi Hocakulu Narlıyev, En Son Haber, Aspuzu Haber Ayrıntı Tv. ve Haber Malatya 44 internet haber siteleri yetkililerine plaketlerini verdi.

Festivalin Emek Ödülü Sahibi Agah Özgüç, Malatya Birlik Gazetesi, Bu Sabah Gazetesi, Malatya Çağdaş Gazetesi ve Ceget Dergisi yetkililerine plaketlerini verdi.

Vali Yardımcısı ve Festival İcra Kurulu Başkanı Ömer Dağdeviren, Flash Haber, Malatya Gerçek Haber ve Net Haber yetkililerine plaketlerini verdi.

Festival Danışma Kurulu Üyesi Kerem Akça, Son Söz Gazetesi, Son Havadis ve Malatya Life yetkililerine plaketlerini verdi.

Festival Yönetmeni Hüseyin Namık Yıldırım, Malatya Haber Ajansı, Maldia Dergisi ve Objektif yetkililerine plaketlerini verdi.

Haber ve Fotoğraflar: Hasan Yağmur

Bu haberi paylaşmanıza gerek yok 🙂