Geçen sene hayatımıza bir banka girdi. Reklamlarında Hülya Avşar’ı oynatan Odebank’tan bahsediyoruz tabiiki. Lübnan asıllı Bank Audi’nin Türkiye’de Odeabank olarak açılmasının sebebi Alman otomotiv firması Audi ile isim benzerliği sebebiyle süren hukuki süreçten etkilenmemekti.

Adını duyurmak için en etkili yöntemlerden birisi olan spor sponsorluğunu kullanan Odeabank, belki de beklemediği kadar başarıya ulaştı. Hatta Galatasaray ile olan sponsorluk anlaşmaları, Hülya Avşar ile yapılan reklamlardan daha etkili olmuş ve daha çok konuşulmuş durumda. Üstüne üstlük Soma faciasında yaptıkları trajik hata bile çok fazla tepki çekmedi diyebiliriz.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın isim hakkı sponsorluğu, Galatasaray Erkek Basketbol Takımı forma reklam sponsorluğu ve Türk Telekom Arena Kuzey Tribünü’ne kendi adını veren Odeabank, bu anlaşmaları 5 yıllık süre için 10 milyon euro + KDV gibi düşük bir bedelle gerçekleştirdi.

Odeabank’ın adı Galatasaray Kadın Basketbol takımı ile daha sık duymaya başlandı. Sezon sonunda ise katıldığı tüm turnuvalarda ezeli rakibi Fenerbahçe’nin elinden kupayı kapınca değmeyin Odebank’ın keyfine! Türkiye Kupası Finali, Euroleague Finali ve Türkiye Ligi final serilerinde başarı sağlayan Galatasaray Odeabank, bir anda herkesin ilgi odağı olmayı başardı.

Bu sponsorluk karşılığında yaklaşık 1 sene önce 49. banka olarak lisans hakkına sahip olan Odeabank, mevduat bankaları arasında 14. sıraya kadar yükselmiş durumda.

Odeabank’ı yılın sponsoru seçmemek kaçınılmazdı. Kendilerini hem Türk sporunu destekledikleri hem de spor sponsorluğunu en etkili şekilde kullandıkları için tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.