8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Beşiktaş Kadın Futbol takımı yarın Vodafone Park’ta Atletico Madrid’in Kadın Futbol Takımıyla karşı karşıya gelecek. Karşılaşma öncesi düzenlenen basın toplantısına Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Türkiye Yöneticisi Colman Deegan, Vodafone Türkiye İcra kurulu Başkan Yardımcıları Engin Aksoy ve Meltem Bakiler Şahin ile Beşiktaş Kadın Futbol takımının kaptanı Esra Erol katıldı.

“Beşiktaş’a destek vermeye devam edecek misiniz?”
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan heyet Ajansspor muhabiri Erdal Cömert’in sorusunu da yanıtsız bırakmadı. Galatasaray’a destek veren Türk Telekom’u hatırlatan Cömert‘in “Beşiktaş’a destek vermeye devam edicek misiniz?” sorusunu yanıtlayan Engin Aksoy: “Beşiktaş ile bizim gönül ortaklığımız bildiğiniz üzere 2013 yılında başladı. Stadın inşaa sürecinde başladı. Vodafone Park, bugün Türkiye’nin gerçekten akıllı tek stadı. Hem altyapısıyla, hem de sunduğu imkanlarla. Zaten bunu en iyi basın mensupları biliyor. Stada yapılan yatırımlar ayrı ama daha büyük yatırımlar isim hakkıyla beraber yaptığımız iş birliği bugünün ortaklığı getiren bir iş birliği. Bunun üç ayrı bacağı var: birincisi stad ismi. Bu anlaşmamız 2023 yılına kadar artı 5 yıl opsiyonu bulunmak üzere devam ediyor. 2013’te başlayan 10 yıl+5 yıl şeklinde bir anlaşmamız var ve bu anlaşmamız dolar üzerinden yapılmış bir anlaşma. Bir de bahsettiğiniz gibi forma, göğüs anlaşmasının dışında bir de Beşiktaş Kara Kartal hareketi var.

Bu da çok önemli bir gelir kalemi. Önümüzdeki dönemde bu anlaşmayı büyütmeyi hedefliyoruz. Hatta bu sabah başkanla tekrar bir araya geldiğimizde bu konuyu değerlendirdik. Beşiktaş Kara Kartal hareketiyle birlikte aslına kulüp için çok önemli ve kalıcı bir gelir yaratmak da mümkün olabilir diye düşünüyoruz. Burada Beşiktaş taraftarının katılımıyla önemli bir kalıcı gelir modeli yaratılabilir diye düşünüyoruz. Bu iş birliğide devam ediyor. Dolayısıyla biz ileriki dönemde Beşiktaş kulübüne desteğe devam ediyor olacağız. Sadece maddi destek olarak bakacaksak toplamda üç tane farklı kulvar var. Bununda içine Kadın Futbol takımı ekleniyor. Bizim iş birliğimiz önümüzdeki dönemde de devam edecek.” şeklinde konuştu.

Engin Aksoy, Ajansspor muhabiri Erdal Cömert’in sorusuna cevap verdikten sonra Beşiktaş Kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi araya girerek gülerek, “Bu soruyu ben sordurmadım Erdal’a ama iyi oldu. Teşekkür ederim Erdal” şeklinde konuştu.