İspanyol espor organizasyonlarından Giants, dünyaca ünlü spor firması Nike ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmanın ne kadar süreceği, anlaşma detayları ve finansal kısım açıklamadı. Ekibin, Nike ile ortak bir forma çıkaracağı öğrenildi.

Giants, 2015’ten beri aktif olarak yakaladığı başarılar ve sektöre olan katkısıyla herkesin kalbinde taht kuran bir takım oldu. Bu uzun kariyerinde sayısız sponsor ile el sıkıştı. Ozone Gaming Gear, Drift Gaming, Malaga, VS Gamers ve Only The Brave bunlardan birkaçıydı. Geçtiğimiz sene ana işbirlikçi olarak Vodafone ile anlaşan ekip yine büyük bir iletişim devinin desteğini almayı başarmıştı. Son olarak yapılan açıklamaya göre Nike ile anlaşan organizasyon sponsor ağını genişletmeyi başardı.

EU LCS’te kendine yer bulan takım beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremedi. En son 2018 yaz mevsiminde 5 galibiyet 13 mağlubiyet alan ekip ligden düştü. Franchising sisteminde kendine yer bulamayan Giants, LEC’e katılım sağlayamadı. Vodafone Giants.Spain adıyla tekrar arenaya dönen organizasyon, şu an Mad Lions Madrid, G2 Arctic ve Movistar Riders gibi takımların bulunduğu Superliga Orange Yaz mevsiminde mücadele ediyor.

 

Kaynak: 5mid.com