Akbank’ın mobil cüzdan platformu Tosla, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi temsilcilerinden Dark Passage ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Türkiye’de espor tarihinin en başarılı kulüplerinden biri olarak gösterilen Dark Passage, geçtiğimiz yılın başında küçülmeye gitmişti. League of Legends başarılarıyla bilinen takım yabancı ve bilinen oyuncuları transfer etmek yerine genç ve yerli isimlere yöneldi. Sektördeki bilinirliği, taraftar kitlesi sayesinde Varta, Asus ve Steelseries gibi markalarla anlaşmalar yapan DP, gelecek sezonda Tosla ile anlaşma sağladığın ıduyurdu.

Juuzou, Kituruken, WaenA, Black ve Absolute ile geçtiğimiz sezona kıyasla daha uyumlu bir kadro kurduğu gözlemlenen Dark Passage, kadro kurmanın dışında işin maddi boyutunu düşünmeyi ihmal etmiyor. Daha önce birçok teknoloji firmasıyla anlaşmalar yapıldı ve Kadıköy’de Dark Passage Gaming Center adında bir işletme açıldı. Gelecek sezon için sponsorluk çalışmalarını yürüten yönetim, Tosla ile anlaşmaya varıldığını duyurdu. Tosla, Akbank’ın bünyesinde yer alan bir mobil cüzdan markası.

Eğitim, giyim, teknoloji ve birçok farklı sektörden ilgi gören espor, isim olarak büyümeye devam ediyor. Futbol kulüplerinin ekosistem dahil olması ve hali hazırda ligde yer alan eski organizasyonların bilinirliği sponsor konusunda işleri kolaylaştıran nokta oluyor. Sektörün şu an için maddi bir kazanç sağlamadığı biliniyor ancak takımlar bir şekilde değirmeni döndürmeyi başarıyor.

Tosla, Dark Passage’ın gelecek sezon için açıkladığı ilk sponsoru oldu. Takımın farklı anlaşmalara yönelebileceği de ihtimaller dahilinde.

Kaynak: 5mid.com