Espor alanındaki atılımlarıyla bilinen Red Bull, LEC’nin enerji içeceği sponsoru oldu.

Daha önce sayısız oyuna sponsor olup turnuvalar düzenleyen Red Bull, LEC’ye sponsor olarak espor alanındaki yatırımlarını büyüttü. Organizasyon daha önce Kasing önderliğinde bir takım kurarak EU LCS elemelerinde Schalke 04’e kaybetmişti. Ardından League of Legends alanında sadece belirli turnuvalar düzenleyip bünyesinde bulundurduğu oyuncularla reklam çalışmaları yapan ünlü şirket artık LEC’nin ana sponsorlarından biri.

Riot Games Sponsorluk ve İş Geliştirme bölümü başkanı Alban Dechelotte, yaptığı açıklamada sözleşmenin 2019 Bahar ve Yaz Mevsimi’ni kapsadığını belirtti. Buna göre Red Bull ile birlikte bu mevsimin son haftasından itibaren alandaki seyircilere kanat şeklinde ürünler dağıtılacağı açıklandı. Görsel zevki arttırmak adına alınmış bu karar muhtemelen anlaşmanın en basit maddelerinden biri. Anlaşma tam olarak açıklanmasa da Dechelotte, Avrupa’nın diğer bölgelerinde de Red Bull ile ortak çalışmalar yürütüleceğinin altını çizdi.

Dünyaca ünlü oyuncular Bjergsen ve Xpeke gibi isimleri de bünyesinde bulunduran şirket espor alanındaki atılımlarını daha da büyütecek gibi duruyor. Red Bull, Kia ve Shell’in ardından LEC’nin büyük sponsorlarından biri oldu. Geçtiğimiz sene şirket Londra’da Red Bull Gaming Sphere adında bir Espor Sahnesi açmıştı. Sektöre önem veren kuruluşların başında gelen enerji içeceği firmasının ilerleyen zamanlarda ne yönde adımlar atacağı da merak konusu. Riot Games-Red Bull işbirliğinden ileride bizleri farklı sürprizler de bekliyor olabilir.

Kaynak: http://5mid.com/lol/red-bull-lec-sponsor-oldu