Brand Week Istanbul dördüncü gününde sağlık, sporda cinsiyet eşitliği ve e-spor konularının ele alındığı oturumlara ev sahipliği yaptı.

Bepanthol‘ün OnuncuAy platformunu için Ayşe Arman, Brand Week 2017 sahnesindeki oturumun moderatörlüğünü pijamalarıyla yaptı. Bayer Bepanthol Marka Müdürü Mert Erten ve pijamalarıyla influencer Yonca Kunaçov da konuk olarak projeyi ve yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.

Erten’in belirttiğine göre, 10’uncu ay döneminde Türkiye’de her 10 kadından 8’i “lousalık hüznü”ne yakanıyor.

Çocuk doğduktan sonra kadının hemen anneye dönüşmesinin getirdiği zorluklara dikkat çeken oturumda, kampanyanın asıl amacının anneye “Sen nasılsın?” sorusunu sormak, internetteki bilgi çöplüğü içerisinde uzmanlar tarafından yapılan onaylı içerikler paylaşmak olduğu belirtiliyor. Bepanthol, OnuncuAy platformu ve Lohusa Depresyonu Farkındalık Haftası kapsamında annelerin yanında olduklarını belirtti. Kampanyaya katılan anneler de oturumun sonunda sahnede yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.

365 Gün Sağlıklı Yaşam

Bayer’in sponsorluğunda gerçekleşen 365 Gün Sağlıklı Yaşam oturumunda Bayer Tüketici Sağlığı Pazarlama Direktörü Pınar Saltat’ın moderatörlüğünde, diyetisten ve iyi yaşam uzmanı Dilara Koçak ve Liv Hospital Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Aksoy’un katılımlarıyla insanların sağlıklı yaşama nasıl teşvik edilebileceği ve bir markanın bu konuda ne kadar çaba harcaması gerektiği meselesi ele alındı.

Sağlığın hem bedenen hem ruhen iyilik hali olarak tanımlayan Dilara Koçak, “Diyetisyen denilince akla hemen zayıflama geliyor ama bunu unutun. Biz insanları hem bedenen hem ruhen iyileştirmeyi amaçlıyoruz” diyor ve dünyadaki en iyi diyetin reçetesini paylaşıyor: “Dünyadaki en iyi diyet kişinin kendi mutlu hissettiği ve ömür boyu gerçekleştirilebilir olduğu diyet.

Ariel’den kadın sporculara destek

Ariel’in sponsorluğunda gerçekleşen Paslaş, Hayatın Yükünü Paylaş! adlı oturum Ece Uzun’un moderatörlüğünde P&G Türkiye ve Kafkasya Kumaş Bakım Kategorisi Dilay Kurtuluş ile birlikte futbolun kadın temsilcilerinden Kadın A-Milli Takım ve Beşiktaş Futbolcusu Didem Karagenç, U-17 Kız Milli Takım Teknik Direktörü ve Antrenör Eğitimcisi Necla Güngör Kırağası’nı ağırladı. Kurtuluş’un cinsiyet eşitliğni destekleyen işlere imza atma sorumluluğu hissederek Kadın Futbol Milli Takımı’nın sponsoru olduklarından bahsettiği oturumda futbolun kadın temsilcileri de başarı hikâyeleriyle katılımcılara ilham verdi.

Vestel’den e-spora yatırım


YouTube sahnesinde Vestel sponsorluğunda gerçekleştirilen, “Türkiye’de e-spor” başlıklı oturumda e-spor yorumcusu Dora Özsoy’un moderatörlüğünde Vestel CMO’su Tunç Berk, 2015 itibarıyla yeni bir akım olarak çok hızlı yükselişe geçen e-spor dünyasının Türkiye’deki durumunu ele aldı. 2017’de pazarda 108 milyarı geçkin bir oyun geliri olduğunu belirten Berk, 2 milyarı geçkin de bir oyuncu sayısı olduğunu ekledi. Aynı zamanda e-spor’un 2017 yılında 660 milyar dolar gelir elde ettiğinden bahseden Berk, bunun 485 milyar dolarının marka yatırımı olduğunu belirtiyor. Günümüzde e-spor dünyadaki en büyük 18’inci pazar konumunda ve Vestel’in e-spor dünyasına yaptığı yatırımın esas nedenlerinden bir tanesinin de Berk’in oyun sevdası. Kendisinin en çok oynadığı oyun ise Star Wars. Özsoy ise, Türkiye’de ve globalde e-spor izleyicilerinin sayısının basketbol izleyicilerini geçtiğimiz sene itibarıyla geçmiş olduğunun altını çizdi.

Vodafone gaming dünyasının yanında

Vodafone Türkiye Dijital Segmentler Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun ve Supermassive Kurucu Ortağı Hakan Baş, Vodafone’un sponsorluğunu üstlendiği oturumda; Baytorun, Gaming dünyasının içerisine girerek, dünyanın gerçeklerini anlamak isteyerek işe girdiklerini belirtti. Ölçeklenebilir, sürdürülebilir olması ve bir ihtiyacı karşılaması, Baş için bir işteki en önemli esasların olduğundan bahsetti. Supermassive adıyla dört sezondur Lol takımımız var. 1907 Fenerbahçe Derneği’yle olan son maçlarından ve e-spor alanının sosyal dengeliyici bir alan olduğunu açıkladı. Herkesin birbirini takdir edebildiği, kültürel alt yapı fark etmeksizin oyuna odaklanıldığını anlattı. Aynı zamanda, 17 yaşındaki bir e-sporcunun aynı yaştaki bir futbolcudan daha fazla para kazanabildiğini de vurguladı. Baytorun ise Gaming dünyasındaki gençlerin beş ana ihtiyacına cevap veren 5’te 5 paketi de e-spor dünyasındaki gençleri hedefleyerek, yaşamlarını kolaylaştırdıklarının altını çizdi. Marka olarak bu dünyaya girerken, dünyayı domine etmekten kaçındıklarını ve reklam yapmadan organik olarak dünyanın içerisine girmeye çalıştıklarını da belirten Baytorun, Vadi Benim” isimli şarkıyı yarattıklarını ve bu hashtagle birlikte bir kampanyaya imza attıklarını anlattı.

Bütün Brand Week Istanbul 2017 sponsorlarını aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Mediacat

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂