Vodafone FreeZone Şampiyonluk Liginin önemli ekiplerinden olan SuperMassive geçtiğimiz gün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Bahçeşehir Üniversitesi ile 27 Mart 2017 tarihinde başlayan ve 3 senedir devam eden isim sponsorluğu anlaşmasının sona erdiğini duyurdu.

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel’in Beşiktaş Jimnasti Kulübü yönetim kurulunda bulunduğu ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin yeni isim sponsorluğu anlaşmasını Beşiktaş ile yapacağı söylentileri konuşulmaya başlandı.

Son 3 yılda Türkiye’nin ilk e spor bursunu veren BAU, Riot Games tarafından organize edilen Şampiyonluk ve Yükselme Liglerindeki en başarılı oyunculara Bahçeşehir Üniversitesi’nden maddi değeri 40 bin TL’yi bulan eğitim bursu sistemini hayata geçirdi. Üniversite bünyesinde “Oyun Sektörü ve Espor” adında seçmeli ders hayata geçirildi ve e spor alanında faaliyet göstermek isteyen öğrencilere akademik eğitim fırsatı gibi birçok ayrıcalık sundu.

Geçtiğimiz yıllarda başta Ülker, Intel, Vestel, Vodafone gibi ünlü markalar ile iş birliği yapan SuperMassive şuan da Turkish Airlines, Coca – Cola, CarrefourSa, Logitech ile sponsorluk anlaşmalarını sürdürüyor.