Türkiye Basketbol Federasyonu ile VavaCars arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ile VavaCars Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi Lawrence Merritt katıldı. Anlaşmaya göre VavaCars, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi‘nin ana sponsorlarından biri oldu.

Törende konuşan Hidayet Türkoğlu, son günlerde üst üste sponsorluk anlaşmaları imzaladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Basketbol ailemize değerli firmaları kattığımız için heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Türk basketbolu için en anlamlı olan Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı müzesine götüren Anadolu Efes’i kutluyorum. Fenerbahçe Beko’yu da mücadelesinden ötürü kutlamak istiyorum. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin marka değeri, birbirinden önemli sponsorlarla her geçen gün artıyor. Basketbol ailemize, ligimizin ana sponsoru olarak VavaCars’ı da dahil ettiğimiz için çok mutluyuz. Kısa sürede imzaladığımız anlaşmalarla birçok önemli marka ve kurumun desteğini almak ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Biz de her gün artan bir heyecan ve kararlılıkla çalışarak bu desteği sponsorlarımız için bir itibar kaynağına dönüştürüyoruz.”

VavaCars’a sponsorluk için teşekkür eden Türkoğlu, “Türk sporuna futbol ve motor sporları alanlarında destek veren VavaCars’ın yatırımlarını basketbol ile geliştirmesi bizler için gurur verici olmuştur. Görüyoruz ki basketbol, ülkemizde günden güne gelişen kültürü ve farkındalığıyla kitle iletişiminde de önemli bir güç haline gelmiştir. Bu güce inanan markaları ve sektörleri toplumla buluşturabilmek, onların Türk sporuna sunacağı pozitif katkıların önünü açmak fazlasıyla önemsediğimiz bir konudur. VavaCars ile imzaladığımız sponsorluk anlaşması da bu anlayışımızın bir yansımasıdır. VavaCars’a ve Sayın Lawrence Merritt’e basketbola duydukları güven için bir kez daha teşekkür ediyor, yeni iş birliğimizin camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Lawrence Merritt ise açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye basketboluna desteğimizi ana sponsorluk anlaşması ile somutlaştıracağımız için çok heyecanlı ve mutluyuz. Profesyonel, duyarlı ve güvenilir bir ekiple çalışmak bizim için büyük bir zevk. Sponsorluğun gerçekleşmesini sağlama konusundaki kararlılığınız ve böylesine büyük bir ortak olduğunuz için çok teşekkür ederiz. VavaCars olarak Türkiye’de basketbolla kendimizi ilişkilendirmekten heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Bu, bizim için gerçek bir ayrıcalık ve onur. Türk değilim ama şimdi evim Türkiye, kendimi en azından yarı Türk olarak görüyorum. Türkiye’de insanlar arabaları ve sporu çok seviyor. Türkiye’de spora yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz.

Geçen sezon bu salona gelmenin heyecanını yaşadım. Muhtemelen şimdiye kadarki en iyi sezondu. Seyirciyi hatırlıyorum, seyircinin elektriği, heyecanı, tutkusu gerçekten nefesimi kesti. Gençler, yaşlılar, erkekler, kadınlar, aileler ve çocuklar gördüm. Bu da beni gerçekten etkiledi. İnsanlar bu sporu seviyor. Bunun bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım. Basketbolda yapacak çok daha fazla şey var. Önümüzdeki yıl muhtemelen şimdiye kadarki en heyecan verici sezon olacak. Bu yüzden bir kez daha VavaCars adına ve organizasyonum adına buradaki herkese teşekkür ediyorum. Birlikte harika şeyler yapmayı dört gözle bekliyorum.”