Stephen Curry, Michael Phelps ve Tom Brady gibi dünyaca ünlü sporcularla çalışan Under Armour, Avrupa Şampiyonu cimnastikçi Ferhat Arıcan ile gerçekleştirdiği sponsorluk anlaşması kapsamında Türkiye’den ilk defa cimnastik branşında bir sporcuyla çalışacak. 2021 yazında Tokyo’da gerçekleşecek olimpiyatlar için kota sahibi olan milli cimnastikçi, özellikle son dönemdeki çıkışıyla olimpiyatlarda altın madalyanın en büyük favorileri arasında gösteriliyor.

Under Armour markası, cimnastik branşında daha önce sponsorluğunu yaptığı Amerika kadın cimnastik takımı ile çok önemli çalışmalara imza attı. Yüksek kalite ürünlerinin sporcuların performanslarına olan olumlu etkileri, Ferhat Arıcan’ın Under Armour ile işbirliğine gitmesinde önemli rol oynadı.

Under Armour markası “The Only Way is Through- Tek Yol Zorlukları Aşmak” sloganı ile başarıya giden yolun limitleri zorlamaktan geçtiğinin ve bu yolda sporcularının yanında olduğunun mesajını veriyor. Mükemmelliğin sınırlarında gezen ve hataya asla yer vermeyen bir branşta başarısını her an, her koşulda, her zorluğun üstesinden gelecek gücü bulabilmesi olduğunu dile getiren Ferhat Arıcan, Under Armour markasını tercih etmesinde iki markanın felsefesinin uyuşmasının da önemli bir gerekçe olduğunun altını çiziyor.