Serbest dalış rekortmeni milli sporcu Cenk Devrim Ulusoy, Kemer’de 20 Haziran Cumartesi günü 120 metre derinliğe dalarak daha önce kendisine ait olan 81 metrelik dünya rekorunu kırmayı deneyecek.

Kemer Marina’da bulunan Qualista Restoran’da düzenlenen basın toplantısında, rekor denemesinin tanıtımı yapıldı. Sizlere sadece sponsorluk ile ilgili kısımları paylaşıyoruz.

 

ULUSOY: ‘KEMER’DE MÜTHİŞ BİR REKORA İMZA ATACAĞIZ’

Serbest Dalışta Dünya Rekortmeni Cenk Devrim Ulusoy; “Yaklaşık 36 yıldır sporun içerisindeyim. Sayısız Türkiye rekoru ve şampiyonluklar aldım yüzme branşında. Daha sonrada serbest dalışa geçtim. 10 yıllık kariyerimin içerisinde 11 Dünya Rekoru, 2 Dünya Şampiyonluğu, 2 Avrupa Rekoru, 1 Avrupa Şampiyonluğu kattım. Türkiye rekorları ve Türkiye Şampiyonluklarım oldu. Ama beni en heyecanlandıran ve gerçekten evim gibi hissettiren Kemer’de müthiş bir rekora imza atacağız hep beraber. Bu tarz şeyler tabi ki sponsorsuz maalesef olmuyor. Bakıldığı zaman 4 dakikalık nefes tutma gibi gözüküyor veya bir derine dalmak gibi gözüküyor ama inanın bana başınızı bir kovaya sokup da nefes tutmaya benzemiyor bu. Çok ciddi arkada bir bütçe ve çok ciddi bir çalışma gerektiriyor. Benim en üzüleceğim şudur, sponsor olmazsa ben sevdiğim işi yapamam ve benim sevdiğim iş bu derinliklerde yatıyor. Bu nedenle başta Kemer Belediye Başkanıma, KETOB Başkanıma ve diğer bütün sponsorlarıma sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Kemergözcü